Erdoğan'dan yeni anayasa ve boğaziçi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 05.02.2021, 14:23 05.02.2021, 14:46
Erdoğan'dan yeni anayasa ve boğaziçi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Sayın Bahçeli ile bu konuda düşüncelerini açıklamıştı, yepyeni bir anayasa ihtiyacımız olduğu değerlendirilmişti, bunun yanında seçim kanunu, siyasi partiler yasasında neler yapılabilir, bunlar üzerinde durduk.

Boğaziçindeki eylemlerin öğrencilerimizle alakası yok, bu işin başını siyaseten bir boyut çekiyor, hdp'nin Kadıköy'de yapmış olduğu çağrı, bunun çok net ifadesidir, ayrıca anamuhalefet partisinin üstlendiği görev ortadarı, ayrıca ortak hareket eden akademisyenler de içinde yer alıyor, akademisyenler içerisinde bunu kabullenmeyen de var, birçoğu malesef şunu öğrenememişler, bu ülke bir hukuk devletidir, YÖK'ün yetki alanı var bir de Cumhurbaşkanı nın yetkileri var, bundan önce iki rektör atadım, yine atamasını ben yapmıştım.

Melih bey iki farklı üniversitede rektörlük yapmış birisi, bazı TV kanalları, iki de bir istifa etsin diyorlar, yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etsin diyecekler. Osman Kavala dediğimi, bu ülkede Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da burada provokatörler içerisinde yer alan biris.

Yorumlar (6)
Ali 5 ay önce
Eski anayasa uygulanmadığı kesin ne yeni anayasası
kürşat 5 ay önce
Sayın Başkanım Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi sabırla ve ivedilikle uygulanmasını istiyoruz lütfen.
vatandaş 5 ay önce
Tamam herkes hain sayın başkanım anladık ta ,3600?
Ali 5 ay önce
Bunun tek yolu , ülkenin en zeki öğrencilerine yapılan bu haksızlığın bedeli seçimde ağır olacak ülkenin çocuklarına ağza alınmayacak cümleler kullanıldı,bütün anne babalar buna göre oy tercihini kullanacak
Sinan 5 ay önce
Sayın Başkan ,
YÖK kaldırılsın demiştiniz. Ozaman sizi alkışlamıştık, sonraseçimi kazanmıştınız. Bu tezat değil midir?
Vatandaş 5 ay önce
Hukuk atamayı Cumhurbaşkanı yapar diyor.Öğretim üyeleri ders girer araştırma yapar.Siyaset yapamaz.Bence hepsi 1402 olabilir.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49