Erdoğan'dan suç işleyen Suriyelileri ilgili açıklama! Kesinlikle sınır dışı edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki akşam yapılan MKYK toplantısında "Suriyelileri ülkelerini dönmeleri için teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri sınır dışı edeceğiz" dediği iddia edildi.

GÜNCEL 13.07.2019, 16:51
Erdoğan'dan suç işleyen Suriyelileri ilgili açıklama! Kesinlikle sınır dışı edeceğiz

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, MKYK’da yerel seçim sonuçları değerlendirilirken, bazı milletvekilleri özellikle Suriyeliler konusunda vatandaştan tepki geldiğini ve bu konuda yeni politikalar geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

''Kesinlikle sınır dışı edeceğiz''

Bunun üzerine Erdoğan “Biz Suriyelilere kapılarımızı açmak zorundaydık. Görmezden gelemezdik. Onlara sahip çıktık. Bizim başımıza da gelebilirdi. O zaman bize kim yardım edecekti, kim sahip çıkacaktı? Ama bu konuda yeni adımlarımız olacak. Ülkelerine dönmelerini teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri kesinlikle sınır dışı edeceğiz. Ayrıca Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı alınmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (10)
Hakkı 1 yıl önce
Aklınız başıba yeni mi geldi. Gaziantepte, urfada hergün olay var. Adamlar okulları bile basıyorlar. Sen neden bahsediyon
vatandaş 1 yıl önce
Yaş ortalamaları 30, yaşlı değil, kadın çoluk çocuk değil, hepsi saldırgan, mahvettiniz memleketi be başkanım.
BAHATTİN 1 yıl önce
Tabi tabi bizde inandık . Suyunuz ısındı beyler. Millete kafa tutulmaz iyice öğrenin bunu...
ali 1 yıl önce
Onu almadan önce düşünecektiniz.Şimdi bekleyin gidecekler diye.Zaten insanlar almanıza bir şey demiyor.Türkiye'nin her yerine dağıttınız.Belli bir bölgede toplansalardı sorun fazla olmazdı.
Batu 1 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanım
Bu ülkenin gelecegi için bu suriyelilerin geri dönmeleri gerekiyor
Bir aşka ve daha kötü olanı Afganlar.
Referanduma gidilsin! 1 yıl önce
Demokraside ülkenin en önemli problemi konusunda tek kişi kara veremez! Bunlar hakkında halk karar verir!Kaç milyon Suriyeli var ! Net olarak tespit edildikten donra ülkelerinde savaş olmadığı halde ülkemize mülteci olan Iraklı,iranlı,azeri,afgan 'tacik,kırgız,özbek,türkmen,rus ,Ürdünlü,gibi ülkemize geliş sebebi onları getiren siyasi mekanizma tarafından halka açıklanmak zorunda! Ülkemizin pek çok bölgesi mülteciler yüzünden yaşanılmaz oldu! AKP de vekil olanlar bunu görüyor ancak başlarına bir iş gelir diye ses çıkarmıyor! Mültecilerin milyonu geçti, bu bir beka sorunudur! Sadece muhalefetin problemi değildir!
Recep 1 yıl önce
Ülke göçmen cennet oldu Afganlı Suriyeli İranlı bunların suç işlemesini bekleyeceksiniz. Ya AKP bunlarï gönderir Yada Kendi gider.
Zeki 1 yıl önce
Allah razı olsun reis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49