Erdoğan'dan o isme tazminat davası açıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Hüseyin Aydın, Bülent Tezcan'a tazminat davası açtıklarını sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu.

GÜNCEL 01.11.2017, 16:58
Erdoğan'dan o isme tazminat davası açıldı!

Hüseyin Aydın, şunları yazdı:

"CHP Sözcüsü Bülent Tezcan hakkında dün yaptığımız şikayetten sonra bugün de 50 bin TL’lik manevi tazminat davası açtık.

Sayın Tezcan, yasal haklarımızı kullanmamız üzerine soruşturma açılmasını faşist diktatörlük iddiasına dayanak gösterebilmiştir.

Bir ülkenin Cumhurbaşkanının hakkını mahkemelerde arıyor olması, o ülkenin demokratik hukuk devleti olduğunun alamet-i farikasıdır.

Demokratik hukuk rejimleri, herkesin istediğini söyleyebildiği,hakaret edebildiği rejimler değildir.

İfade hürriyetinin sınırlarından biri, başkalarının onur,şeref ve saygınlığının korunmasıdır.

Tezcan’ın açıklamaları, emsal yargı kararları dikkate alındığında ifade hürriyetinin sınırlarını aşan ve hakaret teşkil eden açıklmalardır.

Elbetteki bu nitelikteki açıklamaların hukuk çerçevesinde bir yaptırım olacaktır. Yapmaya çalıştığımız da hukukun işletilmesinden ibarettir."

Tezcan, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek'ten adli kontrol uygulanan ve yurtdışı çıkış yasağı konulan Tekirdağ'ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'a destek vermek için kente gitmiş, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'diktatör' ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar (1)
Hasan sandıklı 4 yıl önce
Harikasın reis,destek tam destek
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49