Erdoğan'dan Bülent Arınç'ın sözlerine sert cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan videokonferans yöntemiyle AK Parti il kongrelerinde çok kritik açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın şahsi ifadelerinin Cumhurbaşkanı ve hükümet ile ilişkili haline getirilemeyeceğini söyledi.

GÜNCEL 22.11.2020, 14:53
Erdoğan'dan Bülent Arınç'ın sözlerine sert cevap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, "Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez.. Kobani katliamının failleri, hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından asla ve asla savunulamaz." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

Salgının yeni dalgası, tüm dünya ile ülkemizi de etkisi altına almıştır. İnsan hareketliliğini azaltarak ilave tedbirler alma mecburiyeti zorunda kaldık. Milletimiz temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederse birkaç hafta içinde grafiğin boynunu yine aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde ilave tedbirler almak zorunda kalabiliriz. Bu süreçten en az kayıpla, en önde çıkacak olursak milletimizi aydınlık bir geleceği beklediğine inanıyoruz.

Salgın döneminde sadece sağlık alanında yeni hastaneleriyle, donanımlarıyla kurduğumuz altyapının ne kadar önemli olduğunu gördük. Her alanda benzer yatırımlarla ülkemizi bu günler için hazırladık.

Bir süredir ardı ardına yaşadığımız saldırılar, tıpkı 1 asır önce yapılmaya çalışılan gibi bizi Anadolu bozkırına hapsetme amacı taşıyordu. Birliğimize, beraberliğimize daha sıkı sarıldık. Kendi vatandaşlarımızla birlikte kalbini ve gözünü bize yöneltmiş milletimizle engelleri aşa aşa bugüne geldik. 

Bize yapılan saldırılara savunmada kalarak cevap vermek yerine üzerine üzerine gittik. Sokakları karıştırmaya çalıştılar gereğini yaptık. Darbe yapmaya kalktılar demokrasiye, hukuka daha güçlü sarıldık. Sınırlarımızı taciz etmeyi denediler başlarını ezdik. Vesayeti diriltme hesabına girdiler, Cumhur İttifakı'yla yönetimimizde tarihi değişiklik gerçekleştirdik. Ekonomimizi yıkmayı denediler, reformlarımızı hızlandırarak bu saldırıların önünü aldık. 

Demokrasiden, milli iradenin üstünlüğünden, değişim kararlılığımızdan vazgeçmedik. Yeni hukuk ve ekonomi reformlarıyla daha ileri taşıyacak yeni dönem başlatıyoruz. Hukuktan ve hakkaniyetten sapmadan bildiğimiz yoldan yürüdük. Biz Türkiye'nin bölgesel ve küresel düzeydeki çıkarını savunurken samimiydik, verdiğimiz her mücadelede samimiydik. 

BÜLENT ARINÇ'IN AÇIKLAMALARINA CEVAP

Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi açıklamaları hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez. Bizim nerede durduğumuz bellidir, istikametinde değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, Yasin Börülerin ölümüne neden olanlar hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından savunulmaz.

CHP'nin ve arkasındaki mahfillerin arkasındakilerin dümen suyuna girenler, siz kendi pazarlıklarınızla uğraşın. Düşün bu milletin yakasından. Türkiye'yi dışarı şikayet edenler, dün söylediğini bugün yalanlayanların sonu hüsran olacaktır.

Gezi eylemlerini finanse edenlerin savunucusu olamayız. Gezi olaylarının finansörlüğünü yapan, bugün yarın hiçbir zaman bunların savunucusu olmadık, bundan sonra da olmayız. Bunca yıldır elbette eksiklerimiz olmuştur,hatalarımız da olmuştur. Samimiyetimizi, hizmetlerimizi, vizyonumuzu kimse sorgulayamaz. Bugün de tüm samimiyetimizle çareyi milletimizde arıyoruz. Fitne ve fesat girişimlerini reddediyoruz.

Terör örgütleriyle el ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul2a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Kavalalarla hiçbir zaman bir arada olamayız. Biz Kobani'yi unutamayız. Bizim Kürt kardeşlerimizi öldürenleri savunamayız.

AB VE ABD'YE MESAJ

Asırlar boyunca farklı medeniyet ve kültürlerle geniş bir coğrafyaya mührümüzü vurduk. Bizim için ayrım yoktur. Biz beraberiz, kardeşiz ve hep birlikte Türkiye'yiz. Sadece Osmanlının Avrupa'da 600 yıllık geçmişi vardır.

Bugün de kendimizi Avrupa'nın ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bizi başka arayışlara mecbur bırakmadıkça tercihimizi hep Batı'dan yana kullandık. Her şeye rağmen hiçbir ülkeyle, hiçbir kurumla çözülemeyen sorunumuz olmadığına inanıyorum.

AB'ye tam üyelikten mülteciler konusuna kadar ülkemize verdiğiniz sözleri tutun çağrısında bulunuyoruz. Aynı temenniyi ABD ile ilişkiler için de ifade ediyoruz. 

Yorumlar (8)
Arınç görevi bırakmalı! 2 hafta önce
Tepki ciddi ise,yüksek istişare kurulu görevinden Arınç' ı el çektir! Parti politikalarından bağımsız bu zat defalarca açıklama yaptı ve yine görevinin başında!
memlket 2 hafta önce
onun oraya getirip terörün lehine konuşturmanı desteklemiyoruz. onu oraya sen getirdin yetmedi oğlunu da vekil yaptın. yapma reis hep yanlış yapıp bizi çoook üzüyorsun. memlekete yazık ediyorsun.
A 2 hafta önce
Peki bu adamı hala Cumhurbaşkanlığında hala niye tutuyor ve maaş ödüyorsunuz vatan haini bu adam
Sevi 2 hafta önce
Arınç hiçbir zaman dostun olmadı zaten fetöden aklasanız paklasanızda can çıkar huy çıkmaz
Zülfü 2 hafta önce
Siktiret artık şu ne idiü belirsiz karanlık adamı reis
Abdullah 2 hafta önce
Siyasetin yuzkarasi,bu vatana hiçbir zaman faydası olmadığı,ha bu arada birazda bunadi kalıba,bulunduğu statüye hiç mi hiç yakışmadı,avukatmis ama konuşmayı da bilmiyor,bir cocuktan hiç farkı yok
ACER 2 hafta önce
CUMHURBAŞKANLIGINDAKİ GÖREVİNDEN DERHAL EL ÇEKTİRİLMELİ MİLLETİN PARASI HEBA EDİLMEMELİ DEMİRTAŞIN İŞLEDİĞİ SUÇLAR Bİ GARİBAN TARAFINDAN İŞLENMİŞ OLSAYDI KAÇ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MUEBBET ALIRDI. BUNU HERKES BİLİYORDA HÜKÜMETMİ BİLMİYOR. ADALET ADALET
KAYA 2 hafta önce
ARINÇ ARINMAMAZ HÜKÜMETİN ALTINI OYAN BEYANLARDA BULUNUYOR. CUMHURBAŞKANINI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR. HELE HELE HALKIN ADALETE DÜŞMAN GİBİ BAKMASINA ÇANAK TUTUYOR. SON SORU ONU ORAYA KİM ÇIKARDI KİMSE SIRADAN Bİ HADİSE DİYE SÖYLEMESİN MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs aşısı yaptırır mısınız ?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49