Erdoğan: CHP, siyaset kurumunu içeriden çökertmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "CHP, bir Truva atı misali siyaset kurumunu içeriden çökertmeye çalışıyor."

GÜNCEL 04.09.2021, 18:31
Erdoğan: CHP, siyaset kurumunu içeriden çökertmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Kuruluşundan itibaren AK Parti'yi destekleyen tüm kardeşlerime şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımız sunuyorum. Teşkilat bünyesinde Rize hep başı çekti, hep önde oldu. Rize il teşkilatımızda görev almış kardeşlerimi rahmetle yad ediyorum. Son 19 yıldır olduğu gibi Rize'ye olan vefa ve minnet borcumuzu yeni eserler ve yeni yatırımlarla sürdürmeye devam edeceğiz. Şehrimize kazandırdığımız tüm ve eser, yatırım ve hizmetlerin Rize'ye hayırlı olmasını diliyorum. Partinin kuruluşunun 20. yıldönümünü geride bıraktık. Ancak, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye çıktığımız bu yolda, alnımız ak yürüyoruz.

'TÜM OYUNLARI BİRER BİRER BOZDUK'

Gazete kupürleri üzerinden partimizi kapatmaya kalktılar. Cumhuriyet mitingleri altında darbe çağrısı yaptılar. Terör örgütlerini üzerimize salarak ülkemizi kaosa sürüklemeye çalıştılar. Gezi Olayları'ndan sokak terörüyle ülkemizi birbirine düşürmeye çalıştılar. 15 Temmuz'da darbe yapmaya kalktılar. Ekonomimize yönelik operasyonlardan çukur eylemlerine maruz kaldık. Hepsinin üstesinden geldik mi? Allah'ın yardımı, milletimizin desteğiyle tüm oyunları birer birer bozduk. Sandıkta bileğini bükemediği partinin kapatılması için 'Ankara'da yargıçlar var' diyenleri gördük. 'Genç subaylar rahatsız' diye darbe çığırtkanlığı yapan sözde gazeteler gördük. Milli iradeye yönelik bürokratik darbe girişiminde meclis kürsüsünü FETÖ'nün iftiralarını tahsis edenleri gördük.

'OTEL LOBİLERİNDE GİZLİ SAKLI IMF İLE PAZARLIK YAPANLARI GÖRDÜK'

15 Temmuz gecesi tankların tepesine çıkmak yerine, tankların arasından sıvışanları gördük. Yatırımcıları ürkütenleri, yurtdışında mahfilleri ülkemizi şikayet edenleri gördük. Otel lobilerinde gizli saklı IMF komiserleriyle pazarlık yapanları gördük. Kim bu? Bay Kemal'in ekibi. Bunların en başında CHP vardı, CHP adına söz söyleyen yalan terörü vardı. Herkesle birlik oldular, herkes iş tuttular, herkesin sözcülüğüne soyundular. Çiğnenmedik hiçbir değer bırakmadılar. Son 20 yıl içinde milletin, mazlumların yanında saf tutmadılar. Tam 732 gündür evlatlarına kavuşma mücadelesi veren Diyarbakır annelerini bir kez olsun ziyaret etmedi. İnsanımızın geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda yerli ve milli bir duruş göstermediler. Ankara'dan İstanbul'a yürürken kimlerle yan yanaydılar. Terörden hüküm giymiş insanlarla beraber oldular. Karşımızda kardeşlik iklimini zedeleyen, aklını ve vicdanın tamamen tatile çıkarmış bir siyaset anlayışı vardır. Kadınlarımızın çoğunluğunu tahkir eden terbiyesizliğe imza atıyorlar. Ülkemizdeki barış ve huzur ortamını dinamitlemekten çekinmiyorlar

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49