Emeklilere promosyon uyarısı! Ağır şartlar içeriyor

SGK ile Ziraat Bankası arasındaki promosyon artışını olumlu bulmakla birlikte yeterli görmeyen Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) özel bankalardan beklentileri karşılayacak promosyonu şartsız belirlemesini istiyor. Bankaların daha önce de dile getirdikleri çağrıya kulak verip cazip promosyon tekliflerinde bulunduğuna dikkati çeken TÜED "kulağa hoş gelen ama ağır şartlar içeren taleplere karşı uyanık olunmalı" dedi.

GÜNCEL 08.03.2020, 16:32
Emeklilere promosyon uyarısı! Ağır şartlar içeriyor

TÜED Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Kazım Ergün başkanlığında, "emeklilere banka promosyonu" gündemiyle dün Ankara'da toplandı. Geçen hafta SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle belirlenen yeni banka promosyon rakamlarının etraflıca görüşüldüğü toplantının sonuç bildirisinde, yeni dönem için belirlenen banka promosyonu rakamlarının beklentilerin altında olduğu belirtildi.

Bildirgede, şu ifadelere yer verildi:

"Kademeli olarak 500-625-750 lira olarak belirlenen yeni promosyon rakamlarını olumlu bulmakla birlikte yeterli görmüyoruz. Gerçekçi bir promosyon rakamının belirlenmesi için derneğimizin de temsil edildiği bir komisyon kurulmalı ve ilgili tüm taraflar masada olmalıdır. Hükümetimiz bu konuda önderlik yapmalı ve çalışanlara yapılan ödemeler de esas alınarak emeklilerimize hak ettikleri promosyon ödenmelidir. Ziraat Bankası da dahil bütün bankalar tekliflerini sunmalı ve beklentileri karşılayacak bir promosyon kararı alınmalıdır."

AĞIR ŞARTLARI OLAN TALEPLERE KARŞI UYANIK OLUNMALI

TÜED Genel Başkan Kazım Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emeklilerin banka promosyonu hakkına sahip olmasının, yürüttükleri mücadelenin sonucu olduğunu söyledi.

Birçok özel bankanın, daha önce de dile getirdikleri çağrıya kulak verip cazip promosyon tekliflerinde bulunduğuna dikkati çeken Ergün, "Emeklilerimiz kulağa hoş gelen ama ağır şartlar içeren taleplere karşı uyanık olsunlar. Verilecek promosyon miktarı kadar hak etme şartlarını da dikkatlice incelesinler. Bazı özel bankaların promosyon teklifleri yüksek ama hem çok ağır şartlar içeriyor hem de çok karmaşık. Bankaların emeklilerimize şartsız, anlaşılır ve yüksek tekliflerde bulunmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

KAYNAK: AA

Yorumlar (5)
Ali ISIK 2 yıl önce
Emekli dernekleri promasyonlara el atalim
Kemal Tüzün 2 yıl önce
akp yalakası oldun gitti sayın ergün ne mücadele ettinizde 750 tl kazandı bu emekli uyurum milleti gitsin bu dünyanın öbür tarafida var ama sizi bağlamıyor vesselam
HİKMET 2 yıl önce
EMEKLİ PROMOSYON İÇİN BANKASINA UGRAMASI GEREKİYORMU
Suleyman izci 2 yıl önce
P t t den emekli maası alanlar degisik özel bankadan kredi kullanıyor p t t aracı muhatap kim emekli derneğine sorum
Emekli 2 yıl önce
Tamam bu haber iyi güzelde. Adama sormazlarmı. Neden derneğe üye olan emeklilere. Sadece GARANTİ BANKASI Promosyonunu tavsiye ediyorsunuz. Acaba aranızda bir çıkar ilişkisimi var diye düşünen çok emekli var. Bu konuda bir açıklama bekliyor emekliler. Veya haberdeki konuyla ilgili hiçbir şart öne sürmüyormu Garanti bankası.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49