Elektronik tebligat dönemi başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki elektronik tebligata ilişkin açıklamalarda bulundu. Özhaseki "Kentsel dönüşümün önünün kesilmemesi lazım. Yüzlerce insanı bir kişinin kötü niyetli tavrı engellememeli. O yüzden elektronik tebligat dönemi başlıyor" dedi.

GÜNCEL 10.11.2017, 17:38
Elektronik tebligat dönemi başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet  Özhaseki, kentsel dönüşümün önünün kesilmemesi gerektiğini belirterek, "Yüzlerce  insanı bir kişinin kötü niyetli tavrı engellememeli. O yüzden elektronik tebligat  dönemi başlıyor." dedi. 

Bakan Özhaseki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentsel dönüşümdeki  tebligat sorununa ilişkin "elektronik tebligat" kullanılması çalışmalarıyla  ilgili bilgi verdi.

Bir mahalleyi bölünce bin tane evin değiştirilip dönüştürülmesi  gerektiğini ifade eden Özhaseki, 5-6 bin kişiye tebligat yapabilmenin kolay  olmadığına işaret etti.

Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tebligatı yapıyorsunuz, birkaç kişiyi bulamıyorsunuz. Kimisi ölmüş  oluyor, veraset intikali yapılmamış çıkıyor, kimin mirasçısı olduğunu  bilemiyorsunuz. Kimisi müteahhitin önünü kesip işi engellemek veya daha fazla  alabilmek için 2,5 metrekareyi Kanada'daki birine satıyor. Kanada'daki birini  bulun, tebligatı yapın işinize devam edin. O zaman bütün bunlar karşısında o alan  olduğu gibi kilitlenip kalıyor. Yapacağınız tek şey, elektronik mekanizmaya  geçmek, bunu belirli bir mekanizmayla ilan etmek."

Kişinin bedelle ilgili itirazı varsa dava açma hakkı bulunduğunu ifade  eden Özhaseki, bu konuda mahkemelerin vatandaştan yana olduğunu kaydetti.

Vatandaşın hakkını her zaman arayabileceğini dile getiren Özhaseki,  "Ama kentsel dönüşümün önünün kesilmemesi lazım. Yüzlerce insanı bir kişinin kötü  niyetli tavrı engellememeli. O yüzden elektronik tebligat dönemi başlıyor." dedi.

"Ankara'nın büyük bir ihtiyacına cevap verecek"

Başkentte inşaatı uzun zamandır devam eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni  Orkestrası (CSO) binasının durumuna ilişkin ise Özhaseki, binanın inşaatının  geniş bir alanda, konser ve koro salonları şeklinde düzenlenerek başladığını  söyledi.

CSO binasının inşaatı bittiği zaman Ankara'nın büyük bir ihtiyacına  cevap vereceğini anlatan Özhaseki, "Çok güzel bir görüntüsü var. Geriden  bakıldığı zaman mimari ve siluet olarak diğer binalardan farklılığını  hissettiriyor. Hoş bir salon olarak ortaya çıkacak. İnşallah 2019'un ortalarında,  iki seneye kalmadan Ankara böyle bir sosyal tesise kavuşmuş olur." diye konuştu.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49