Elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarına muayene ücreti geliyor!

Resmi Gazete bugün yayımlanan karar göre; Devlet eliyle yürütülen elektrik, su ve doğalgaz başta olmak üzere tüm sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devredilecek. Uygulama sonrası sayaçların muayenesi için ücret alınacak.

GÜNCEL 24.10.2020, 21:42 24.10.2020, 23:41
Elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarına muayene ücreti geliyor!

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla, bugüne kadar devlet eliyle yürütülen elektrik, su ve doğal gaz başta olmak üzere tüm sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devredilecek.

MUAYENE İÇİN ÜCRET ALINACAK

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre; Özelleştirme sonrası tıpkı araç muayene istasyonlarında olduğu gibi muayene ücretleri artacak, vatandaşın elektrik, su ve doğal gaz faturaları kabaracak.

ÖZELLEŞTİRMELER EN GEÇ 2025'E KADAR TAMAMLANACAK

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamındaki periyodik muayene hizmetleri özelleştirme kapsam ve programına alındı. Karara göre, halen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan tüm ölçü aletlerinin belirli sürelerle yapılması zorunlu olan muayeneleri, özelleştirme ihalesini kazanan şirkete verilecek.

Özelleştirme işlemleri en geç 2025 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Sayaçlardaki kamu muayene yetkisinin özel sektöre devri, tıpkı daha önce devletten alınıp özel sektöre verilen araç muayene istasyonları gibi vatandaşa ek yük getirecek.

SÖZCÜ

Yorumlar (4)
Az bile! 10 ay önce
Biz koyun sürüsü oldukça,kulağımızın arkasına hamle yapılacak! Ortada ne tarafsız basın,veya yapıcı muhalefet var!Bundan iyisi mi var kısır döngüsü devam edecek ve yine mevcut yönetim seçim kazanacak!
Ayyıldız 10 ay önce
Tabbiki sayaçımızı muayene ettirelim Pandemi dönemi Allah korusun koranaya yakalanır.
mahir 10 ay önce
Kıçımdaki donun da muayene vergisi olsun.Gerçi yok ama olunca öderim.Maliyedeki çaycısına kadar kulaklar bol bol çınlıyordur.Çomak şimdilik sizde elbet bizim de elimize geçer.Allah (c.c. )büyüktür.
okuyucu 10 ay önce
TÜV soygunu çıkardılar yıllardır bizi kıskanan almanlara para akıtıyoruz.Şimdi her ay cingöz gillere sorma ver parası (bakım) adı altında ödeyeceğiz.Devlet b. de sonuna kadar destekler .Meclisi,belediyeleri de özelleştirelim mi?Birtakım hizmetleri özelleştirme adı altında hemde pahalı olarak vatandaşa yükleyecek belediyelere neden gerek var?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49