Elazığ depremine ilişkin hükümetten ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da meydana gelen depreme ilişkin yaptığı açıklamada "Can kaybı yok, yaralılar mevcut, bazı binaların yıkıldığı, hasar aldığı bilgileri var" dedi.

GÜNCEL 24.01.2020, 22:13
Elazığ depremine ilişkin hükümetten ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Valilerimiz, kaymakamlarımız ve bütün arkadaşlarımız görevleri başındalar. Elazığ Sivrice merkezde 4-5 yıkık bina var. Can kaybı merkezde şu anda söz konusu değil. 2 yaralı var. Elazığ merkezde can kaybı olmadığı konusunda bilgilerimiz mevcut. Pötürge merkezde birkaç binanın yıkıldığı, hasar aldığı bilgileri var. Köylerden sağlam bilgi almaya çalışıyoruz. 6.8'den sonra 5'in üzerinde artçı sarsıntılar oluştu. Şu ana kadar ölüm ihbarı yok, yaralanmalar mevcut, arkadaşlarımız tüm tedbirleri alıyor" açıklaması yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Şehir merkezlerimizde can kaybı olmadığı görülüyor

Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hem sivil hem askeri olarak, tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde. Şehir merkezlerimizde herhangi bir can kaybı olmadığı görülüyor. TSK her an yardıma hazır." açıklaması yaptı.

AFAD: 21.08'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti Öte yandan AFAD 21.08'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleştiğini bildirdi.

Yorumlar (2)
ÇOK İŞ YAPAN 7 ay önce
demek ki bakan efendiye sıcağı sıcağına bilgiler verilmiş miş.
5.5 luk depremin bile insan öldürdüğü ülke! 7 ay önce
Japoanya' da 7 richter büyüklüğünde deprem olur ölen yok! Peki bu ülkede 5.5 luk depremde niye ölen olur! Cevap= siyasetçi siyasetçi imar affı ile milyonlarca sanat binaya ruhsat verir! Saf kandırılmaya müsait vatandaş siyasetçinin kendisine iyilik yaptığını zanneder halbuki depremde yıkılacak evine ruhsat almıştır.Acıdığımız ekonomik yönden yardım edelim dediğimiz Yunanistanda milli gelir 28.000 $ ve 6.6 büyüklüğünde depremde can kaybı oluyor! Takdiri İlahi deyip geçiştirmeyip,bizi yönetenlerin eksik yanlarını görmek zorundayız!
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49