Ekrem İmamoğlu şirket müdürünü İBB’ye atadı!

İstanbullu şaşkın, İstanbullu her geçen gün ağzı açık bir şekilde skandal olayları izliyor. Öte yandan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yalanları ve skandal işleri siyasetin ve yerel yönetim anlayışının da düştüğü seviyeyi gözler önüne seriyor. 16 milyonluk metropol kent ise ''Bitik Kent'' konumunda.

GÜNCEL 29.09.2020, 11:38
2971
Ekrem İmamoğlu şirket müdürünü İBB’ye atadı!

İstanbullu’ya seslendiği konuşmalarında ”Bizim dönemimizde yüzde 100 liyakat esas alınacak, asla torpil ve kayırmacılık olmayacak” diyen İmamoğlu’nun bu yalanı da gün yüzüne çıktı. Beylikdüzü Belediye Başkanı iken ilk iş olarak eşinin kız kardeşini, yani baldızını belediyeye işe alan CHP’li İmamoğlu, İBB Başkanlık döneminde de liyakata bakmadan, eş-dost kim varsa yönetici pozisyonunda değerlendirdi. İmamoğlu, kurucusu olduğu SSB Gayrimenkul adlı inşaat şirketinin yönetim kurulu başkanı Tuncay Yılmaz’ı İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü’ne Muhasip üye olarak atadı, kulübün parasal işlerini ona teslim etti.

2014 yerel seçimlerinin ardından Beylikdüzü Beleidye Başkanı iken kendi adına siparişen yazdırdığı ”Benim Sevgili Başkanım” adlı kitap yazarı Şirin Mine Kılıç’ı kulübün Başkanvekili yapan İmamoğlu, sahibi olduğu şirketi teslim ettiği Tuncay Yılmaz’ı da kulübün parasal işlerinin başına getirdi.

Liyakata yerine, torpil ve kayırmacılığı en üst seviyeye çıkaran, verdiği sözün tam tersine İBB şirketlerini arpalığa dönüştüren CHP’li İmamoğlu’nun birçok ataması skandal atama olarak değerlendirilmiş ve uzun süre kamuoyu gündemini meşgul etmişti. İşte bu atamalardan birisi de kamuoyunun yakından tanımadığı, İmamoğlu’nun şirket kasasını bile teslim ettiği perde arkasındaki Tuncay Yılmaz adlı İmamoğlu’ndan torpilli kişi.

Yorumlar (7)
şenol 1 ay önce
yaw he he he..
sado 1 ay önce
tarafsız basın olarak , diğer tüm torpilli alımların da ifşasını bekleriz....
kamudan haber 1 ay önce
ne biçim haber bu? Varsayalım ki doğru,memketin bütün seceresini bu uslupla yazmaya cesaretiniz var mı?Nerde ne kadar torpil dönmüş.Hadi yazın tarafsız gazeteci olduğunuza inanalım yoksa soytarısınız derim.!
Bahri 1 ay önce
Yiyorsa bide damat için yazsanıza kamudanhaber.
feray 1 ay önce
VAH VAH BU MU BÜYÜK SIKANDAL
yakup 4 hafta önce
tarafsızlığınıza bayıldım....nefret dilinize de bir ayar verseniz keşke...
Hüseyin 4 hafta önce
Bence CHP böyle şey olmaz yalan diyelim Ben imamoğlunu samimi görmedim gözlerinde bir acayiplik var oy vermedim hiçbir zaman da vermem
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49