Ek gösterge artacak mı? Son haber SGK'dan geldi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kamu görevlilerinin merakla beklediği ek göstergelerin artırılması konusunu inceledi. SGK, düzenleme yasalaşırsa daha önce bu unvanlardan emekliye ayrılanların da aylıklarında güncelleme yapılacağına dikkat çekerek, bu durumun aylık bağlama sürelerine olumsuz yansıyacağını bildirdi.

GÜNCEL 11.12.2019, 11:59
Ek gösterge artacak mı? Son haber SGK'dan geldi

SGK’nın 2019-2023 stratejik planında, şunlar kaydedildi:

“Bazı unvanlarda bulunan kamu görevlilerinin ek göstergelerinin yükseltilmesine ilişkin yasal düzenleme yapılacağı Cumhurbaşkanlığı Eylem Planı kapsamında kamuoyuna duyurulmuş olup, söz konusu düzenlemenin yasalaşması halinde daha önce bu unvanlardan emekliye ayrılanların da aylıklarında güncelleme yapılacağından, aylık bağlama süreleri üzerinde olumsuz bir etki yaratabilecektir.

Diğer taraftan, gerek Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kararları ve Kamu Denetçiliği Kurumu tavsiye kararları, gerekse toplumdan gelen talepler kapsamında kamu görevlilerinin emekli ikramiyesi vb. haklarına ilişkin yasal düzenleme yapılması halinde de iş yükünün artması nedeniyle aylık bağlama süreleri olumsuz yönde etkilenebilecektir.”

Yorumlar (7)
Ali 9 ay önce
Sizler boş verin memurları milletvekillerin maaşında artış yapın ozaman sorun olmaz verilen sözleri yerine getirsinler meclisin ilk işi 3600 değilmiydi
Mehmet 9 ay önce
Meclisin ilk işi 3600 ek gösterge idi , ancak bu gidişle son işi bile olmayacak. Yazıklar olsun. Sözlerini yediler. Biz ALLAH a hamdolsun geçinip gidiyoruz. Milletvekilleri aç, kendilerine zam yapsınlar.
Şerafettin ERDOĞAN 9 ay önce
SGK zaten nereye 5 TL verilse kurum zora girer diyor.kurumu zaten hazine besliyor.Uygun dese şaşardık.
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 9 ay önce
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslekler açılmalıdır Zorunlu hizmet affı gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın Hizmet içi eğitim kursları ile branş öğretmenliği hakkı verilmelidir
37li 9 ay önce
SGK ve çalışanları zaten SSK iken batırdı bağkur ve emekli sandığını yuttu yine batırmak için her şeyi yapıyorlar burada ek gösterge onların bahanesi
dede 9 ay önce
Artık ne olur hükümet açıklama yapsın. Vaz geçtik desin. Bizi bu halde bıçak sırtında bekletmesin. emekli olacağız olamıyoruz.
Bayram kamacı 9 ay önce
Bal küpü tutan parmağını yalıyor,vekillerde ele geçen maden bir daha bulunmaz diye var güçleriyle soymaya çalışıyorlar. İyi ki ölüm var.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49