EGM, Türk Halk Müziği Polis Korosu kurdu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), çeşitli birimlerde görevli 40 polisle Türk Halk Müziği Polis Korosu kurdu. Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Trafik polisinin de yer aldığı koro, özel günler ve açılışlarda konser veriyor.

GÜNCEL 03.05.2021, 11:18
EGM, Türk Halk Müziği Polis Korosu kurdu

Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde polis korosu oluşturdu. Oluşturulan polis korosu; personel moral ve motivasyonunu, mesleki dayanışmayı, aidiyet duygusunu, verimliliğinin artırılması ile personel memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasını hedefliyor.

Koro gönüllük esasına göre oluşturuldu. Dahil olmak isteyen polisler önce bir mülakattan geçirildi. Mülakatı başarıyla tamamlayan ve aralarında Özel Harekat ile Trafik polislerinin de yer aldığı 40 memur, 2 haftalık eğitimin ardından koroya girdi. EGM ile Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli personellerden oluşan koro, teşkilatın çeşitli etkinliklerinde sahne aldı. Polis korosu en son 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli çocuklar için ve Ankara'da geçen 9 Nisan'daki Polis Müzesi açılışında mini konser verdi.

Koro, TRT Genel Müdürlüğü Müzik Dairesi Başkanlığı'nın iş birliğiyle yaklaşık 1 yıl önce faaliyete başladı

Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı’nda görevli 3'üncü Sınıf Emniyet Müdürü Gülay Taşdemir, Türk Polis Teşkilatı’nın gerek mesleki zorluğu gerekse de yoğun çalışma koşulları sebebiyle sosyal ve kültürel etkinliklere ihtiyaç duyduğunu belirtti. Koronun, TRT Genel Müdürlüğü Müzik Dairesi Başkanlığı'nın iş birliğiyle yaklaşık 1 yıl önce faaliyete başladığını belirten Taşdemir DHA'ya verdiği röportajda, "Ayrıca koro ile beraber Türk Halk Oyunları ekibi de kurduk. Ancak pandemi nedeniyle Türk Halk Oyunları ekibimizin çalışmalarına ara verdik. Faaliyetlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Daha farklı projelerimiz de var. Bunlardan biri de 81 ilde tüm teşkilatımıza konserler vermeyi hedefliyoruz. EGM ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü personellerinden tamamen gönüllülük esasına göre kabiliyetli arkadaşlarımızı koromuza dahil ettik. Normalde 40 kişilik bir ekibimiz var; ama şu anda pandemi nedeniyle bu sayıyı 16'ya düşürdük" dedi.

"Böyle güzel bir koroyu kurmada emeği geçen tüm büyüklerimize teşekkür ederim"

Polis memuru Emre Kaplıca ise, "Seçmelere katıldım. Daha önce kendimde farklı müzik enstrümanları çalıyordum. Ayrıca polis bandosunda da yaklaşık 1 sene görev aldım. Bu pandemi döneminde böyle güzel bir koroyu kurmada emeği geçen tüm büyüklerimize teşekkür ederim" dedi.

Koroda yer alan polis memuru Meryem Tuba Güneş de koroya dahil olmak için seçmelere katıldığını ve daha sonra ekibe katıldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49