banner1990

banner1989

EĞİTİMBİRSEN DENİZLİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ VALİ’YE ŞİKAYET ETTİ

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Özelmiş , Vali Karahan İle Milli Eğitimdeki Usulsüz Atamaları Görüştü...

GÜNCEL 20.06.2019, 14:18
EĞİTİMBİRSEN DENİZLİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ VALİ’YE ŞİKAYET ETTİ

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Özelmiş Vali Karahan’ı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili bilgi veren Öselmiş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kolaylaştırmak yerine zorlaştıran, sorun çözmek yerine sorun üreten bir yapı olduğuna değinerek, çok kısa süre önce Bakanlık tarafından yapılan sınav sonucuna göre ataması yapılan ve çok yüksek puan alarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan personellerin hiçbir izahı olmayacak şekilde farklı ilçe ve kurumlara adeta sürüldüklerini belirterek; İl Müdürlüğünün bahar rüzgarına kapılıp, kara kışa kapı araladığını belirtti.

Hizmet üretmek, rehberlik etmek, yerine göre denetim faaliyetinde bulunmak amacıyla yol gösterici bir tavır içerisinde olmaları gerekirken, bazı maarif müfettişlerinin makam ve unvanlarını kullanarak bir takım uygunsuz, devlet edep ve adabına yakışmayan eylemleri olduğuna değinen Öselmiş, “bunu kabul etmemiz mümkün değil, devletin imkanları millete hizmet için vardır. Hiç kimse bulunduğu makam ve mevkii kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaz. Buna asla müsaade etmeyiz.” dedi.

Sayın valimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde ki usulsüz atamaları, baskı, zulüm ve ben yaptım olduları; İl Müdürlüğünde görevli bazı müfettişlerin uygunsuz, devlet edep ve adabına yakışmayan eylemlerini ilettiklerini belirterek, “eski bürokratik uygulamalardan bir türlü vazgeçemeyen, vazgeçmek istemeyen; alanda hizmet yerine hezimet üreten personellerinden bi haber İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu pervasız tutum ve davranışları konusunda Sayın Valimizin hassasiyet göstereceğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (27)
niyeki 12 ay önce
niye şikayet etmişler il müdürü yönetememişler veya kuklası yapamamışlarmı ondanmı şikayet etmişler :)
sezai 12 ay önce
verdikleri liste istdedikleri çıkmadı mı yoksa ondanmı rahatsız olmuş beyefendiler
CENGİZOĞLU 12 ay önce
Bunlar iyi günleriniz beyler.Etme bulma dünyası.On binlerce yöneticiyi haksız hukuksuz gerekçesiz yerlerinden görevlerinden ettiğinizin vebali ve günahının bedelinin hesbını verceksiniz.Liyakati olmayan yalaka-yavşak kim varsa yönetici yaptınız.Allah'ın parmağı yok gözünüzü oysun.Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.Bir ülkücü olarak bunları bana dedirttiniz ya.....
Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha 12 ay önce
Paralel yapılara karşı her zaman devletimizin yanındayız. Elbet birgün bunlarada hesap sorulacaktır.
BASİRETTİ SAKAR 12 ay önce
Galiba müdür, bu sarı sendikanın atama listesini kabul etmemiştir.
Mehmet Bekçi 12 ay önce
Hadi ya... İl Milli Eğitim Müdüru bu ebs sikayet etmiş. Kıyametin büyük alameti olsa gerek
AH DENİZLİ VAH DENİZLİ 12 ay önce
Çok güldüm, yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Alın size delil. Denizli de İl Milli Eğitim Müdürü Var mıymış? Bunlar Müdürlüğü bugüne kadar elinde tutan kul hakkı gasp edenler değil miymiş?
Cem 12 ay önce
Eğitim bir senliler hak nedir biliyor mu da usulsüzlükten şikayet etmişler. Gerçi memfaat olunca herşeyi unuturlarya...
Denizli 12 ay önce
Denizde eğitim yerlerde il müdürün ha varlığı ha yokluğu farketmiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49