Eğitim yönetimi sertifikası nasıl alınır?

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik ile birlikte Eğitim Yönetimi Sertifika Programı eğitimi zorunlu hale getirildi. Peki Eğitim yönetimi sertifikası nasıl alınır?

GÜNCEL 05.02.2021, 13:59
Eğitim yönetimi sertifikası nasıl alınır?

Dün gece resmi gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik ile eğitim kurumlarında müdür, müdür başyardımcısı yada müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyen adaylara Eğitim Yönetimi Sertifika Programı eğitimi zorunlu hale getirildi. Peki Eğitim yönetimi sertifikası nasıl alınır?

Eğitim yönetimi sertifikası nasıl alınır?

Yayımlanan yeni yönetmeliği göre Eğitim yönetimi sertifikası programı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce verilecek, yine aynı şekilde eğitim programının içeriği, süresi ve başvuru yapacak adayların seçimi de Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak. Ayrıca Eğitim yönetimi sertifikası yüz yüze yada uzaktan eğitim şeklinde  olabilecek.

Yorumlar (13)
Ela Öğretmen 5 ay önce
Eğitim Sertifikası yerine sınavsız yönetici olanlar da sınava girmelidir.
Hasan 5 ay önce
Bedava verseler okul yöneticisi olmam ,okulun hizmetlisi daha itibarlı,enaz ekders alan,il ve ilçe yönetiminin oyuncağı,memurlar bile adam yerine koymaz,tapusu ile sizin olsun derse gir özgür ol en harikası öğretmen
Kral 5 ay önce
Böyle bir sey yapılacağına şuan idarecilik yapanlar sinava sokulsun.( isini yapanlara sözüm yok) Eski yöneticiler artik o koltuklarindan kalksin. Bilgisayar kullanmayi bilmeyen, yönetmelikten anlamayan, işin cogunu Müdür yardimcilarina bırakan misyonu ve vizyonu olmayan, zamaninda bir sekilde o koltuga oturmus ama okul gelişiminden anlamayan, okul kültürü olusturamayan binlerce Müdür mudur yardimcisi var.Bence onlari bir sinava soksalar büyük bir çoğunluğu baraji bile geçemez. Onlarin yerine daha caliskan idareciler getirilse şundan daha etkili olur
Vezir 5 ay önce
Bakan ve diğer idarecilerde sertifika alsın onlarında son dört yıla kadar aldıkları belgeler ve yaptıkları çalışmalar yok sayilsin.
Ali 5 ay önce
Saçma sapan bir yönetmelik,bu hükümet ve sarı sendika istifa etmeli
Merivan Sevde 5 ay önce
Bu yılki çabalar boşa mı olacak yok mülakat yok eğitim yönetimi sertifika
EBS den olmayınca hayal oldu benim için
Bir soru: 5 ay önce
iki yüksek lisans, 8 üniversite bitirmiş doktora yapan bir öğretmen müdür olabilir mi?
Kemal 5 ay önce
Peki Yükseklisans yapanlarda zorunlu mu herhangi bir açıklama yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49