Eğitim Bir-Sen'den üyelerine indirimli estetik kampanyası (!)

Eğitim-Bir-Sen, üyelerine ve yakınlarına indirimli estetik kampanyası başlattığını duyurdu. Sendikanın bu uygulaması, tepkilere neden oldu

GÜNCEL 18.02.2020, 09:28
Eğitim Bir-Sen'den üyelerine indirimli estetik kampanyası (!)

İstanbul Eğitim-Bir-Sen 4 Nolu şubenin sosyal medya hesabından 'İndirimli Anlaşmalarımız' başlığı altında yapılan duyuruda, "Sendikamız ve estetik ve güzellik merkezi arasında üyelerimiz ve yakınlarını kapsayan yüzde 40 ve yüzde 50 oranlarında indirim anlaşması yapılmıştır. Üyelerimize hayırlı olsun" ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Eğitim-Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş de, 'öğretmenler gününe özel' yaptığı duyuruda, sendika üyesi öğretmenlere estetik yaptırmaları halinde yüzde 30 indirim yapılacağını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Cumhuriyet'ten Ökkeş Taşkın'ın haberine göre, Eğitim-Sen MYK üyesi Özgür Bozdoğan, "Bu durumu üyelerinin temel hizmet gereksinimi olarak değerlendirmek mümkün değil. Bir sendikanın sınıfının sorunlarına yabancılaşması trajik bir örnek. Bu noktaya gelmiş bir sendikanın Toplu İş Sözleşmesi’nde (TİS) temsil yetkisi bulunması çok acı bir olay. Biz bu sendikanın sınıfının sorunlarını çözdüğünü düşünmüyoruz" diye konuştu. İstanbul Eğitim-Sen 2 Nolu şube başkanı Kazım Yılancı da Eğitim Bir-Sen’in yaptığı anlaşmaya ilişkin olarak, "Bu ülke yangın yerine dönmüş vaziyette iken, estetik sorunun ilk sıralarda olması çok acı" dedi.

SPUTNİKNEWS

Yorumlar (13)
Sendika Baronları 5 ay önce
0,5 Ali sana söylüyorum öğretmenler senin sayene açlık sınırında yaşıyor. Antalyaya milleti toplayıp nutuk atıyorsun. Tabii ki yerseler. 3600 gösterge, meslek kanunu acilen önünde duran sorunlardır. Bırak oraya buraya selam göndermeyi işini yap. Senin içşin tıkırında tam tamına 5 öğretmen maaşı alıyorsun. Zehri zıkkım olsun. Sana hakkımı helal etmiyorum. Daha hala sayı ile övünüyorsun. Millet biliyor ki sayınında yetliki olmanında bir değeri yok. Türkiye buluşmasıymış. Yiyin beyler bu sofra sizin. İyi de çimeydiniz.
Mustafa 5 ay önce
Her şeyimiz tamam eksik bir estetik kalmıştı. Helal olsun benim sendikama .!!!!!!
Ayşe 5 ay önce
Hayırdır. Size batan ne. Biz memnunuz
sendikasız 5 ay önce
saat alabiliyormuyuz yada çocuklara araba verebilirmisiniz sizlerden arta kalanlardan sayın sendika yetkilileri
Ali 5 ay önce
Bence doğru bir uygulama. Sonuçta ihtiyaç
Hale 5 ay önce
Biz memnunuz. Size ne oluyor
ALİ 5 ay önce
İyi ki varsın Eğitim Bir Sen.Çalışan sendika.Anlaşma yaparken sana mı soracaktı.
Ali Haydar Ceylan 5 ay önce
Üye olup gıdımı aldırcam. Sonrası bye bye.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49