Eğitim-Bir-Sen'den Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

Sendika, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, "öğretmenlere aşağılayıcı, ayrıştırıcı ifadeler kullanarak hakaret ettiği" gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu

GÜNCEL 25.11.2020, 19:45
Eğitim-Bir-Sen'den Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

Eğitim-Bir-Sen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin TBMM Grup toplantısında, "öğretmenlere aşağılayıcı, ayrıştırıcı ifadeler kullanarak hakaret ettiği" gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sendikadan yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, Öğretmenler Günü'nde, "Hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir." ifadelerini kullandığı anımsatıldı.

Kılıçdaroğlu'nun, bu şekilde "öğretmenlerin iradelerini yaftaladığı, demokratik tercihlerini aşağıladığı ve tahkir edici bir üslupla öğretmenlere yönelik çirkin ifadeler kullandığı" belirtilen açıklamada, Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Öğretmenin iradesini hiçe sayarak, kendi istediği gibi hareket etmediğini düşündüğü tüm öğretmenleri ötekileştiren, öğretmeni iradesini pazarlamakla itham eden, alenen aşağılayan, tahkir eden şahsın, bu çirkin fiili nedeniyle adalet önünde hesap vermesini istiyor, ayrıca öğretmenlerimizin ve kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.

Kılıçdaroğlu'nun, öğretmenlerin iradelerini yargılayan, onları töhmet altında bırakan, kutuplaştırıcı ve tahkir edici ifadelerini kınıyoruz. Öğretmenliğe saygının, öğretmene ve öğretmenin iradesine saygı duymakla başlayacağını hatırlatıyor, kendisini bütün öğretmenlerimizden özür dilemeye davet ediyoruz."

Açıklamada, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın, Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından tepki gösterdiği ve suç duyurusunda bulunulacağını açıkladığı belirtilerek, "Kılıçdaroğlu'nun öğretmenlerin iradesine saygı duymayan ifadeleri vicdanları yaralamış, tüm öğretmenleri üzmüştür. Öğretmenleri ayrıştıran, kutuplaştırıcı hakareti yargıya taşıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Yorumlar (20)
Harun Cakir 7 ay önce
Ogretmenin hakkini aramayan sendikalcilik oynayansiniz
Mutlu 7 ay önce
Bu sendikada kendisine üye olmayan öğretmenleri ötekileştirmiyor mu? Güldürmeyin beni. Bir yerlere işini yaptırmak için önce sendikaya üye ol demiyor mu? Yıllardır bu devran böyle dönmüyor mu? Ben bu sendikanın bir ilçede yönetim kurulundaydım. İnançlı insanlari temsil eden sendika olarak gördüm üye oldum. Sonrada yönetim kuruluna girdim. Müslüman adaletli olmalı. Adaletsizlik en büyük zulümdür. Sonunda dayamadım istifa ettim.
Nokta 7 ay önce
Onlar kendi üyelerini otekilestiriyor mu, ötekilestirmiyor mu?
mehmet 7 ay önce
sendika olarak okul öncesi öğretmenleri yalnız bırakarak ötekileştirdiniz.bizlerin sağılığı yok sayılmaktadır.
Geç kaldınız 7 ay önce
Genel başkan 1 gün neden beklediniz acaba. Bunu açıklayabilir misiniz?
Akışşş 7 ay önce
Öğretmen in hakkını aramada kuzu olanlar, Kılıçdaroğlu na aslan kesilmiş.
Sezai 7 ay önce
Sendika olarak siz ötekileştirmiyor musunuz? Sizin sendikaya üye olmayana neredeyse ekmek vermeyeceksiniz. Mesela size üye olmayan biri herhangi bir yerde müdür olabiliyor mu?
Adaletli olun 7 ay önce
İstanbulda aynı cezayı almış okul müdürü üyelerizin arasında sadece birine sahip çıktığınız konuşuluyor? Doğru mu?
vatandaş 7 ay önce
sen önce öğretmenlere söz verip oylarını alan daha sonra kandıranlara suç duyurusu yap, yukarıda Allah var, sen kimi kandırıyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49