Dünya Sağlık Örgütü 'Türkiye' raporunu yayımladı!

Dünya Sağlık Örgütü'nün yayımladığı Türkiye-Koronavirüs raporunda elde edilen başarıya ayrıntılı şekilde yer verildi. Sağlık Bakanlığı da yayınladığı açıklamada "DSÖ Türkiye Covid-19 Raporunu Yayımladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye’nin Covid-19 mücadelesine yönelik rapor yayımladı. Söz konusu raporda, kararlılıkla uygulanan tedbirler ve çok sektörlü yaklaşım sayesinde Türkiye'nin Covid-19 mücadelesi kapsamında elde ettiği başarı detaylı bir şekilde ele alındı" ifadelerine yer verirken Bakan Koca da DSÖ direktörüne teşekkür mesajı gönderdi. İşte DSÖ raporuna ilişkin son dakika bilgileri...

GÜNCEL 05.10.2020, 12:32 05.10.2020, 12:40
1134
Dünya Sağlık Örgütü 'Türkiye' raporunu yayımladı!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında DSÖ'nün Türkiye raporuna ilişkin bilgiler verildi.

DSÖ RAPORUNDA TÜRKİYE'NİN BAŞARISINA DEĞİNİLDİ

Açıklamada "DSÖ Türkiye Covid-19 Raporunu Yayımladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye'nin Covid-19 mücadelesine yönelik rapor yayımladı. Söz konusu raporda, kararlılıkla uygulanan tedbirler ve çok sektörlü yaklaşım sayesinde Türkiye'nin Covid-19 mücadelesi kapsamında elde ettiği başarı detaylı bir şekilde ele alındı" denildi.

TÜRKİYE'DE ERKEN DÖNEMDE ÖNLEYİCİ TEDBİR ALINMASINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildi. Raporun sonuç bölümünde; Türkiye'nin tecrübesi, siyasi kararlılığı ve çok paydaşlı yaklaşımı ile halk sağlığı acil durumlarında verilen mücadeledeki rolünün önemine vurgu yapıldı; genç nüfusu avantaja çevirdiğine, yaşlıların korunması ve enfeksiyonun yayılmasının önlenmesi için erken dönemde önleyici tedbirler alındığına dikkat çekildi.

BAKAN KOCA'DAN DSÖ DİREKTÖRÜNE TEŞEKKÜR MESAJI

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge'ye, Türkiye'nin koronavirüs (Covid-19) ile mücadelesi dolayısıyla yayımladığı mesaj için teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge'ye teşekkür etti. Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "DSÖ Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Kluge'ye, dün yayınladığı 'Sayın Bakan Koca, DSÖ Avrupa Bölgesi, liderliğinizi ve Kovid-19 ile mücadelenizi her zaman desteklemektedir ve her zaman Türk halkının yanındadır' şeklindeki mesajı için ülkem adına teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49