Dumanlı ve Yeşil, sohbet imamlığı yaparak para toplamış!

Gaziantep'te, Nakıboğlu ailesinin yargılandığı FETÖ davasının dosyasında da yer alan, bir işadamının savcıya verdiği ifade, Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın eski başkanı Mustafa Yeşil'in, kente gelerek işadamlarına sohbet imamlığı yaptığını ortaya çıkardı.

GÜNCEL 04.09.2017, 08:50
Dumanlı ve Yeşil, sohbet imamlığı yaparak para toplamış!

FETÖ, Gaziantep’te sanayicilerden para toplamak için örgütün şu an firari olan medya temsilcileri Dumanlı ve Yeşil’e sohbetlere katılmaları talimatını vermiş.

Adı gizli tutulan işadamı ifadesinde, yurt dışındaki işlerinde sıkıntılar yaşayınca örgüte ait TUSKON'a üye olmaya karar verdiğini belirterek, "FETÖ ile de TUSKON Başkanı Rızanur Meral aracılığıyla tanıştım. Örgüt her yıl, himmet, burs ve kurban adı altında yardım topluyordu. İşadamlarının yılda ne kadar yardımda bulunacağı da Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nun üst katında yapılan yemekli toplantılarda belirlenirdi. Bu toplantılara, konuşmacı olarak bir sohbet hocası katılırdı. Bu hocalar genellikle Bahattin Karataş, Mustafa Yeşil ve Ekrem Dumanlı olurdu. Belirlenen himmetler ya peşin olarak elden ya çek-senet karşılığında toplanırdı" dedi. Yeşil ve Dumanlı 2015'te ABD'ye kaçmıştı.

Yorumlar (2)
S.d 4 yıl önce
Ne imamı bunlar tacir.Kaptan gemiyi en son terkeder bunlar en önce kaçtılar
S.D 4 yıl önce
Ne imamı bunlar din tacirleri.Kaptan gemiyi en son terkederr bunlar en önce kaçtılar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49