Dolandırıcılıktan öğretmen hakkında 15 kişi şikayetçi oldu

Hayriye Mersin'i fena karıştırdı! Evlilik vaadiyle dolandırdı. Müteahhit F.U., Hayriye K. adına devrini yaptığı 4 daireye tedbir koydurdu. Kentte tesisat işleri yapan Nuri Ö. ise Hayriye K.'ye yönelik icra takibi başlattı.

GÜNCEL 11.05.2021, 09:17
Dolandırıcılıktan öğretmen hakkında 15 kişi şikayetçi oldu

Hürriyet'te yer alan habere göre;

Mersin'de ulaşılan belgelere göre, kentte müteahhitlik yapan ve evli olan F.U., ile Hayriye K. (30) arasındaki ilişki 6 yıla yakın sürdü. Bu sürede eşiyle evliliği süren F.U., kiraladığı evde Hayriye K. ile birlikte yaşamaya başladı. İkili, gelecek planlarını F.U.'nun eşinden boşanması üzerine kurdu. Bu nedenle F.U., sahibi olduğu 4 daireyi Hayriye K. adına tapuda tescil etti. Bu süreçte Hayriye K.'ye değişik marka ve model 8 otomobil alan F.U. 350 bin liralık da altın aldı.

EVİ BOŞALTARAK GİTTİ

Temmuz 2019 başında ise Hayriye K., F.U. ile birlikte yaşadığı evi boşaltarak sırra kadem bastı. F.U., polise yaptığı başvuruda "Evde giysilerim dahil her şeyi alıp götürmüş. Götürdükleri arasında satın aldığım 150 bin liralık ev eşyası, 50 bin liralık özel eşyam ile 350 bin liralık senet ve çeklerim de vardı" dedi. Hayriye K. hakkında soruşturma açıldı. Hayriye K., götürdüğü eşyaların birçoğu+nun kendisine ait olduğunu öne sürerek "Eşyalar arasında çek veya senet varsa iade ederim" dedi. Hayriye K. hakkında 'güveni kötüye kullanma', F.U. hakkında ise 'hakaret' suçlaması ile dava açıldı. F.U., evlenme planı yaptığı Hayriye K. adına kaydettiği 4 daire için de mahkemeden tedbir kararı aldırttı. Asgari ücretle çalışan Hayriye K. ise, mahkemede daireleri kendi kazancı ile aldığını öne sürdü.

Mersin'de doğalgaz tesisat işleri yapan Nuri Ö. de Hayriye K.'nin, evlenme vaadi ile kendisine 300 bin liralık altın aldırdığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Nuri Ö. ise, Hayriye K.'ye yönelik icra takibi başlattı. Mobilya mağazası işleten Ali K. de, Hayriye K.'den şikayetçi olan bir başka isim oldu. Ali K., 40 bin liralık eşyanın parasını ödemeden kayıplara karıştığını öne sürdü. Hayriye K.'nin avukatı Abdullah Naci Torun, "Müvekkilim bir dönem Kıbrıs'ta casinolarda kurpiyerlik yaptı. Aynı zamanda öğretmen. Hakkındaki suçlamalar asılsız" dedi.

Yorumlar (6)
Sefa Akbulut 1 ay önce
Şu haberde en son vurgulanması gereken kadının öğretmen olması iken. Özellikle Hayriye öğretmen denilmesi genellikle öğretmenlerin takip ettiği bir haber sitesi için çok üzücü bence. Ne kadar hoşunuza gidiyor kötü bir örnekle öğretmenliği itibarsızlaştırmak.
iBRAHİM 1 ay önce
Sayın Yetkili; bu haberi Hayriye Öğretmen diye vermek ne kadar doğru. Üstelik resmi olarak da atanmış da değil. Zaten toplumumuzda öğretmene karşı bir ön yargı var siz de eğitim sitesi olarak saki destek veriyorsun. Biraz ayıp olmadı mı haberin içeriği ile başlık epey farklı.
okuyucu 1 ay önce
resmi olarak atanmamış olması onun" öğretmenlik "diplomasını -ünvanını yok saymayı mı gerektirir ,ne kadar sığ kalmışsınız yazık.Atamayanlar utansın,atamayanları destekleyenler utansın.Suç işleyen varsa cezasını yasalar verir.
şahid 1 ay önce
Haberi ÖĞRETMEN olarak vererek,
Öğretmenlik mesleğini aşağılıyorsunuz, ayıp size.
Yazıklar olsun.
Adam 1 ay önce
Bunun neresi dolandırıcılık? Evli barklı bir zavallının karısını aldatması ve arkasından planlar yaparak mallarını metresinin üstüne yapması asıl dolandırıcılık ve sahtekarlık değil mi?
Tefik 1 ay önce
Ne iyi etmiş az bile,hepsi nemalanacakti guya
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49