Doğalgaz Faturalarıyla İlgili Merak Edilen Soru Faturalar İptal mi edilecek? İGDAŞ'a Ceza Yolda

Tüketicilere yanlış kesilen faturalar büyük tepki oluşturmaya devam ediyor. İstanbul'da İgdaş'ın kestiği faturalarda hata olması nedeniyle EPDK'ya yapılan yoğun şikayetler neticesinde EPDK yaptırım kararı alabilir. EPDK İGDAŞ'a yazı yazarak hataların düzeltilmesini istedi. Düzeltilmezse İGDAŞ'a büyük ceza yolda.

GÜNCEL 07.05.2020, 23:32
Doğalgaz Faturalarıyla İlgili Merak Edilen Soru Faturalar İptal mi edilecek? İGDAŞ'a Ceza Yolda

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, dün katıldığı bir canlı yayında doğalgaz faturalarıyla ilgili şikayetlere değinerek, 30 gün içerisinde yapılması gereken sayaç okuma işlemlerinin 45-50 gün içerisinde gerçekleştiğini bu nedenle faturaların yüzde 50den fazla geldiğini kaydetmişti. 

EPDK Başkanı şu ifadeleri kullanmıştı: Bize vatandaşlardan yoğun bir şekilde şikayet geldi. Faturaları inceleyince bir takım bulgular elde ettik. 25 ile 35 gün arasında okunması gereken faturaların 55 günde okunduğunu gördük. Burada vatandaşların bir mağduriyeti söz konusu. Biz de bu konuyla ilgili soruşturma başlattık.İGDAŞ yıllardır bu sektörün öncülerinden olan bir kurum. İGDAŞtan böyle bir uygulama beklemiyorduk. Faturalar eğer şartlar nedeniyle belirlenen sürede okunmuyorsa geçen yılın aynı dönemine ait fatura gönderilmeliydi.Fazla alınan tutarların vatandaşlara iade edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde biz bu konuya müdahil olacağız ve İGDAŞ cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49