Doğa Okulları Elektrik Faturasını Ödeyemedi

Doğa Koleji Ankara Eryaman Kampüsü'nün elektriği borç yüzünden kesildi...

GÜNCEL 12.12.2019, 13:51 12.12.2019, 14:02
Doğa Okulları Elektrik Faturasını Ödeyemedi

Uzun süredir mali kriz içerisinde olan ve öğretmen maaşlarını ödemeyen Doğa Koleji’nde bu kez elektrikler kesildi. Okulun Ankara Eryaman’da bulunan kampüsünün faturalarının ödenmediği gerekçesiyle elektikleri kesildi.

"Borcunu ödeyemediği için elektriği kesilen Doğa Koleji Eryaman önünde buluşan aileleri, çok sayıda polis karşıladı. Neredeyse kişi başına bir polis düşüyor. Aileler ise bu duruma anlam veremiyor. Oysa ki; onlar sadece seslerini duyuracakları bir basın açıklaması yapmak istiyor."

Bir diğer iddia ise okula ait birçok kampüste ödenmeyen borçlar yüzünden internet kesintilerinin başladığını, bazı okullarda ise elektriğin jeneratörler aracılığıyla verildiğini belirtti.

Yorumlar (4)
Veli 9 ay önce
Doğa koleji satış işlemlerinin bir an evvel ivedilikle yapılması gerekmektedir...
cemil 9 ay önce
yazık, bu çocuklara devlet sahip çıkmalı
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 9 ay önce
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslekler açılmalıdır Zorunlu hizmet affı gelmelidir Hizmet içi eğitim kursları ile branş öğretmenliği hakkı verilmelidir Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın
öğretmen 9 ay önce
sınıf öğretmenleri direkt kaymakam olsun, o bittiğinde vali yardımcısı, vali, bakan, milletvekili olsunlar. Sayı fazla kalırsa diğerlerini büyükelçi olsunlar
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49