Doğa Kolejinde Kriz Büyüyor! Maaşları yatmayan öğretmenler eylem başlattı

Öğretmenlerin maaşını alamadığı iddiası ile gündeme gelen Doğa Koleji'nde kriz büyüyor. Birçok kampüste öğretmenler yaklaşık iki aydır maaşlarını alamıyor.

GÜNCEL 12.11.2019, 19:06
Doğa Kolejinde Kriz Büyüyor! Maaşları yatmayan öğretmenler eylem başlattı

İddiaya göre iş insanı Ömer Saçaklıoğlu’nun sahibi olduğu Doğa Koleji, çalışanlarının bir yıldır maaşlarını düzenli ödemiyor. Kolej son iki aydır ise maaşları hiçbir sebep gözetmeksizin ödemiyor. Hatta bazı öğretmenlerin bireysel emeklilik otomatik katılım ücreti de ödenmediği halde maaşlarından ödenmiş gibi kesinti yapılıyor. Milliyet’e açıklama yapan Doğa Koleji çalışanı bir öğretmen, şu iddialarda bulundu:

“İnsan kaynakları bize durumla alakalı bir açıklama yapamıyor. Okulların satış sürecinde olduğunu ve şirketin çok borcu olduğunu söylediler. Bunun üzerine biz genel merkezden daha yetkili bir muhatap ile konuşmak istediğimizi söyledik. O kişi gelip oyalamaya yönelik açıklamalarda bulundu. Bizler de Gaziosmanpaşa kampüsündeki öğretmenler olarak dün sabah itibariyle derslere girmeme kararı aldık. Okul yönetimi öğrencilere ve velilerine bu durumu hissettirmemek için öğrencilere okulun konferans salonuna indirerek sunum yapmaya başladı. Hem öğrenciler hem de bizler mağduruz.”

Elif Altın/Milliyet

Yorumlar (4)
Malezif 9 ay önce
Sınav kolejleri satın alacak. Alın size bomba
özelleştirme 9 ay önce
milli eğitim ve hastaneler özelleştikçe bu sorunlar artacak. zengin olan çocuk özel eğitim alacak böylece dershane açığı kapatılmış olacak , parası olan özel sağlık alacak. garibanın çocuğu köyde çiftçilik yapsın okumasın , emekli ve parası olmayan sağlık hizmeti alamasın kuyruklarda ölsün.
VELİ 9 ay önce
MEB derhal bu konuya el atmalı,bu kadar öğrenci ve ailesini mağdur ederken devlet sessiz kalmamalı.
HASAN AYDIN 9 ay önce
Özel Hastaneler ve Özel okullar Türkiye'deki sömürü düzeninin yeni bir versiyonu maalesef. İnsanların kaygılarından ve zaafından faydalanarak güzel bir sömürü düzeni oluşturdular.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49