Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirinden Ankara Barosu'na Tarihi Cevap

Ankara Barosu ifade özgürlüğünden taraf değil, ahlâksızlık ve namussuzluktan yana olmuştur...

GÜNCEL 28.04.2020, 11:21
Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirinden Ankara Barosu'na Tarihi Cevap

Ankara Barosu ifade özgürlüğünden taraf değil, ahlâksızlık ve namussuzluktan yana olmuştur...

Ankara Barosu, Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde zinayı ve eşcinselliği eleştirmesini, basın açıklaması ile kınamış, bunu yaparken de İslamın yani insanlığın ortak değerlerine dil uzatmıştır.

Basın açıklamasına "sesi çağlar öncesinden gelen bu şahsın" diyerek başlayan Baro yönetimine soruyoruz.

Sesi çağlar öncesinden gelen ne demek? Neyi kast ediyorsunuz? Açık konuşun!

Çağlar öncesinden kastınız, Kur'an!ın hükümlerini haykırmaksa, evet doğrudur. Kur'an ve daha önceki ilahi mesajlar, bu rezaleti yasaklamıştır.

Yok bu cümle ile kastınız, İslamın ve fıtratın hükümlerini aşağılamaksa biliniz ki; bugün özgürlük diye savunduğunuz, eşcinsellik gibi aşağılık bir fiili işleyenler, bundan 4 bin yıl önce de gelmişti.

Siz kimin sesi ve soluğusunuz? Durun söyleyelim:

Siz; 4 bin yıl önce, insan tabiatına-fıtratına aykırı bu iğrençliği işeyenlere,

"Gerçekten siz, daha önce hiçbir milletin yapmadığı bir hayâsızlığı yapıyorsunuz!
(Ankebût, 28. Ayet)

"Rabbinizin, sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyor da insanlar arasından erkeklere mi yanaşıyorsunuz? Siz gerçekten haddi aşan bir topluluksunuz."(Şu'arâ, 165-166. Ayet) diye haykıran Hazreti Lut Aleyhisselam'a alay ederek:

"Lût'un ailesini memleketinizden çıkarın. Çünkü onlar temiz kalmak isteyen insanlarmış(!)" (Neml Suresi, 56. Ayet) diyen, sapıkların sesi ve soluğusunuz...

İnsan tabiatına ihanet etmeyip, sadık kalmayı "dogmatik" olarak nitelendiren sizler biliniz ki; biz sadece 8-9 kuşak önceki temiz atalarımızla aynı duygulara sahip değil, daha ötesi ilk insan Hz. Adem'e varıncaya kadar bütün "temiz ve iffetli" kalan insanlıkla aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz...

Biz, sadece çocuk tecavüzcülerine değil, bütün taciz ve tecavüzlere en şiddetli yaptırım ve cezaların (idam dahil) uygulanmasını teklif ederken; insan haklarını, hak ve hukuku alet ederek buna karşı çıkan sizlersiniz... Samimi değilsiniz!

Çocuk ve kadınları, birer cinsel objeye dönüştüren yarışmalara, reklam ve filmlere bizler karşı çıkarken; özgürlük diyerek en başta göz zevkinizin giderilmemesi için bizi gericilikle suçlayan ve karşı çıkan sizlersiniz...

Kadınları, kadın haklarını savunuyor perdesi altında iğfal ve istismar eden de sizlersiniz...

Bizler; "kadın anadır, bacıdır, abladır yani dokunulmazdır, yan gözle bakılmazdır" dediğimizde; siz ve sizin gibiler biz, ana da, bacı da, abla da olmak istemiyoruz diyerek, kadının kişiliğini değil de, dişiliğini ön plana çıkaranlarsınız...

Çok yüzsüzsünüz çok... Bu millete, inanç ve değerlerine yabancısınız, hatta düşmansınız... Bunu biliyoruz da, pervasızlığınıza ve cesaretinize anlam veremiyoruz!

Sahi, bu gücü nereden alıyorsunuz? Kimin maşasısınız? Size ne vaad etti ağa babalarınız?

Meydan boş değil, bunu bilin !

Hani denilmişti ya:

Bu memlekette namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır!

27.04.2020

Adnan ÜSTÜN
DİB Hukuk Müşaviri

Yorumlar (8)
ARPA 1 yıl önce
BAROLAR DHKPC NİN ELİNDE ONLARIN İŞİ GÜCÜ TERÖRİSTLERE DESTEK VE DİN DÜŞMANLIĞI YAPMAK. İKTİDAR GAFİL AVLANIP ADALET REFORMU DİYE ONLARA KIYAK ÇEKTİĞİ YASAYI İPTAL ETMELİDİR. ARPA FAZLA GELDİ.
vatandaş 1 yıl önce
dedikleriniz doğru lakin sizde en az onlar kadar iki yüzlüsünüz.
Ahmet 1 yıl önce
Her cümlesine katılıyorum
Vatandas 1 yıl önce
Katılırsın katılmazsın sen toplumun bir kesimini aşagıla sonrada eleştirenlere ahlaksız ve namussuz de. Allah var Allah.
Türk 1 yıl önce
Diğer avukatlar imza toplayıp bu hainleri indirmeli
Filtresiz 1 yıl önce
TC Sağlık Bakanlığı 1985-2018 arası verilerine göre heteroseksüel ilişki kaynaklı HİV oranı %34,74 iken homoseksüel-biseksüel ilişki kaynaklı oran %14,79 !!!!
Sadık 1 yıl önce
Diyanet İşleri Başkanımız görevi gereği gereği Kur'andan ayetlerden doğruları konuşmuştur. Saldıranların bilgisizlikten değilse inançsızlıktan saldırdıkları açıktır. Birincisi ise Allah affetsin ilim ve basiretlerini artırsın ikincisi ise Allah ve İslam'a kimse zarar vermez. Duvara çok sert toslarlar. Allah islah etsin. Olmazlarsa Rahman ne yapacağını en iyi bilendir...
Ertürk 1 yıl önce
Diyanetin bütün açıklamasına katılıyorum. Keşke bu boyutta açıklamaları zamanında bazı vakıf kurslarında erkek çocuklarına istismar yapilirkende yapsaydı. Diyanetin görevi islami acıdan doğruları söylemek. Ama diyanete güvenim var mı yok çünkü işine gelen doğruları söylüyor. Bir tane kül hakkı ile ilgili yüksek ses var mı yok. Adam kayırmacılık yok. Diyanet korkmadan islami doğruları söylerse o zaman görevini yapmış olur. Son durum için kesinlikle haklı, eşcinsellik bir yaşam tarzı değil sapıklıktır.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49