Diyanet'in imam için verdiği karar çok tartışıldı

Konya'nın Seydişehir ilçesinde skandal niteliğinde bir olay meydana geldi.

GÜNCEL 06.02.2020, 08:16
Diyanet'in imam için verdiği karar çok tartışıldı

50 hanelik bir köyde, oğlu Diyanet İşleri Başkanlığında müfettiş olarak çalışan bir vatandaş, köyün imamı ile geçinemeyince, imamı müftülüğe şikayet etti.

İlçe müftülüğü, müfettişin baskıları sonrasında soruşturma açtı. Soruşturmada cami cemaatinden diğer vatandaşlar iddialara katılmadı. Soruşturmada imama Kınama cezası verildi. İmam verilen cezaya itiraz etti. İtiraz sonrasında, disiplin kurulu, cezayı kaldırdı.

Ancak, bu disiplin soruşturması sürecine rağmen, imamın görev yerinin değiştirilmesi için müftüye baskı yapıldı. Müftü değişikliği yapmayınca, Diyanet İşleri Başkanlığı re'sen imamın görev yerini değiştirdi.

Tüm Seydişehir'de, bir müfettişin babasının uygun olmayan bir talebini takip etmek üzere, il ve ilçedeki bürokratlara yaptığı baskıyı konuşuyor.

Yorumlar (13)
Salim 1 yıl önce
Bu müfettiş musveddesi derhal görevden alınsın .ve görevi kötüye kullanmaktan yargılansın. imama da özürle göreve iade edilsin.aksi takdirde kamu vicdanı yaralanacaktir
Hoca molla 1 yıl önce
İmama tabi olunur. Müslüman; halim selim ve muhabbetiyle örnek olur. İzlenen yol yakışık almadı. Hizmet eden insanlara zulmetmeyin.
Yasemin 1 yıl önce
Kimse şikayetçi olmamış.cezayı neden imam çekiyor.....
Köyceğizli 1 yıl önce
Eksik olmuş. İmama ceza vermeyen ve tayinini çıkarmayan bütün görevlileri sürmek lazım. Diyanet kul hakkı yemez! Baba bey bir de hacı ise deyme keyfine.
salim 1 yıl önce
ayriyetten asılsız şikayette bulunan kişi de maddi ve manevi para cezası ve iftira cezası savcilarca verilmeli böyle devlet yönetilmez bu devlet hepimizin kimsenin değil. insanları mağdur etmenin manası yok.yazık bunu yapana .
37li 1 yıl önce
Diyanetmi Allah şerrinden korusun
Muallim 1 yıl önce
Bir de Diyanet İşleri Başkanlığı ALLAH HAK HUKUK ADİL VS OLACAK? HADİ ŞURDAN YA?
Ali kanacı 1 yıl önce
Antik yunan da felsefenin ana konusu 'ben kimim diye başlar, insan kendini sorgularmış.Kişlik sorunu yaşayan ülkemizde ise sen benim kim olduğumu biliyormusuna dönüşmüş dönüşmüş..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49