Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze'deki ateşkese ilişkin açıklama...

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Filistinlilere yönelik hukuk dışı eylemleri ve ağır tahrikleri sonucunda meydana gelen çatışmalarda ateşkes sağlanmasından memnuniyet duyulduğunu söyledi.

GÜNCEL 21.05.2021, 14:20
Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze'deki ateşkese ilişkin açıklama...

Bakanlıktan yapılan açıklamada Filistin ve İsrail arasında ateşkes sağlanmasından memnuniyet duyulduğu ifade edildi, "Tabiatıyla aslolan sadece ateşkesin sağlanması değil, soruna iki devlet temelinde bir çözüm bulunmasıdır. Başta BM Güvenlik Konseyi üyeleri olmak üzere uluslararası toplumun bu zulmün tamamen sona erdirilmesini teminen harekete geçmesini bekliyoruz" denildi.

Açıklamada Gazze'de ihtiyaç duyulan acil insani yardımın ulaştırılabilmesi için bölgeye kesintisiz erişim sağlanmasının önemi vurgulandı:

"Gazze'de ihtiyaç duyulan acil insani yardımların ulaştırılabilmesi için bölgeye kesintisiz erişim sağlanması önem taşımaktadır. Filistin'de yaşanan acı ve gözyaşının tekerrürünün önlenmesi için İsrail'in işlediği suçlardan ötürü uluslararası alanda hesap vermesinin ve Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı ablukayı kaldırmasının temin edilmesi gereklidir. Filistin meselesine kalıcı, adil ve kapsamlı bir çözüm bulunmasının tek yolu ise İsrail işgalinin sona erdirilmesinden geçmektedir. Türkiye haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve her alanda Filistin'e tam destek vermeye devam edecektir. "

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49