Dilipak: Müşavirler, teşkilat, dost çevreler, media, halkla ilişkiler aklı hepsi değişmeli

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Önce' başlıklı bugünkü köşe yazısında AK PARTİ içerisindeki tartışmalara değindi.

GÜNCEL 23.08.2019, 12:59
Dilipak: Müşavirler, teşkilat, dost çevreler, media, halkla ilişkiler aklı hepsi değişmeli

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Önce' başlıklı bugünkü köşe yazısında AKP içerisindeki tartışmalara değindi.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında "AK Parti’ye dönecek olursak, evet, Bakanlıklarda da değişiklik olacak Bürokraside de. Ama yetmez, müşavirler, teşkilat, dost çevreler, media, halkla ilişkiler aklı hepsi değişmeli" dedi.

"Şimdi bizim AK Partililere bakıyorum, bir kıpırdanma, bir hareketlilik var, ama! Aması var işte. 'Def-i mazarrat' kuralına uymadan, 'iyi bir şeyler yapmak' için kolları sıvıyorlar" diyen Dilipak, "Bakın abdest alıp, üstümüzdeki ve içimizdeki 'Necaset' ve 'Hades'den arınmadan aldığınız o abdestle kıldığınız namaz kabul olmaz" ifadelerini kullandı.

'SESSİZ YIĞINLARIN SESİNE KULAK VERİRSENİZ DUYARSINIZ'

Devlet bürokrasisi içerisinde değişiklikler olacağını ve bunun 'tabanın talebi' olduğunu söyleyen Dilipak'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"Tekrar AK Parti’ye dönecek olursak, evet, Bakanlıklarda da değişiklik olacak bürokraside de. Ama yetmez, müşavirler, teşkilat, dost çevreler, media, halkla ilişkiler aklı hepsi değişmeli. Bu benim talebim değil sadece, sessiz yığınların sesine kulak verirseniz duyarsınız. Birileri belki ekonomideki göreceli iyileşme ve bazı konuların yoluna girmesi dolayısı ile bu konuyu erteleme eğilimi içinde olsa da, bu konuda güçlü bir talep olduğu ortada. Bundan sonraki değişim için kadrolardaki yenilenmenin sembolik bir anlamı olacak. Toplumdaki beklenti bu yönde. Muzır, müfsid olan ne varsa kapı dışarı edilmeli. Önce şu “hasta”ları karantinaya alalım, mikrobun kaynağını kurutalım, sonra sıra ötekilere gelsin.

Tabandaki insanlar Erdoğan’dan ve partilerinden vazgeçmek istemiyor. Ama bazı olan şeylere de bir anlam veremiyorlar. Evet evet, “Biz kendimizi değiştirmez isek, Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek."

Yorumlar (2)
haklı 12 ay önce
evet haklısın hatta önce senden başlasalar nasıl olur?hemen yooookkk dersin değil mi işte diğerleri de aynı kafada sıkıntı var ama biz de değil başkalarında.
BAYRAKTAR 12 ay önce
SAYIN DİLİPAK SÖYLEYE SÖYLEYE DİLİ PAR OLDU HİSSİYATINA SÖYLEDİKLERİNE KATILIYORUZ VE DİYORUZ Kİ SESİMİZİ DUYAN VARMI CEVAP VEREYİM.. BİSES DUYDUNUZMU......DİYORLAR
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49