Devlet Okullarına Kayıtta Ücret Tarifesi

Haber sitemize İstanbul ili Kadıköy ilçesinden Emre Kaya isimli bir velimizin gönderdiği mesajı paylaşıyoruz ... Öğrenci velimiz isminin paylaşılmasında sakınca görmediği için ismi paylaşılmıştır . Milli Eğitim Bakanlığının devlet okullara kayıtlarda yüksek meblağlar isteyen okul yöneticilerini uyarması gerekiyor .

GÜNCEL 15.08.2019, 18:58 15.08.2019, 19:13
Devlet Okullarına Kayıtta Ücret Tarifesi

Haber sitemize İstanbul ili Kadıköy ilçesinden Emre Kaya isimli bir velimizin gönderdiği mesajı paylaşıyoruz ... Öğrenci velimiz isminin paylaşılmasında sakınca görmediği için ismi paylaşılmıştır . Milli Eğitim Bakanlığının devlet okullara kayıtlarda yüksek meblağlar isteyen okul yöneticilerini uyarması gerekiyor .

Sitemize gelen mesaj 

DEVLET OKULUNDA OKUL KAYIT ÜCRETİNDE TARİFE DÖNEMİ BAŞLAMIŞ.
Kurban bayramı öncesinde 9 Ağustos Cuma günü İstanbul Kadıköy Cenap Şahabettin İlkokuluna çocuğumu kayıt yaptırmak İçin gittim.Müdür yardımcısı K.Ş yeni okul müdürümüzün kesin talimatı var ana sınıfı kaydı İçin 3000 TL 1.sınıf kaydı İçin 5000 TL bağış yapmamanız durumunda kayıt yaptırma şansınız yok.Bizim kayıt bölgemizden fazla öğrenci çıkmıyor kontenjanlarımız boş kalıyor kalan kontenjanlara da bağış yapanları alıyoruz vevabınj verdi.Kayıt yaptırmak isteyenlerin Okul Aile Birliğinin Koşuyolu Halkbankasında bulunan hesaba belirtilen tutarları yatırmaları gerekiyor.Biz ekstreden kimin para yatırdığını görüyoruz ona göre kayıt yapıyoruz dedi.Bugün basında MEB bağış alan idarecilere soruşturma açıyor haberlerini gördüm ve yaşadığım olay aklıma geldi.Bakanlık Kamuoyunu yanıltıyor.Eğer samimi iseler bu okula gidip tedbili kıyafet kayıt yaptırmak istesinler.Ya da samimi iseler okul aile birliğinin banka hesabını incelesinler tek tarife 3000 ve 5000 liraları göreceklerdir.Bu konuyu gündeme getirmenizi önemle istirham ediyorum.Saygılarımı sunuyorum.Haberde adımı ve soyadımı da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (27)
Erkan 13 ay önce
Acaba bu şikayetçi veli öğrencisinin kaydının çıktığı okula neden kayıt yaptırmamışta hakkı olmadığı halde bu okula kayıt yaptırmak istemiş.Hem en iyi okul olsun en iyi öğretmen olsun. Okul ertemiz olsun. Hiç bir okul idarecisi kayıt bölgesindeki veliden para istemez hakkın olmadığı okula kayıt yaptırmak istersen isterler tabi hem ön koltuk olsun hem cam kenarı olsun başkaa
savello 13 ay önce
kendi bölgem kendi okulum tayin nedeniyle ayrıldığım okula yeniden geldim aynı parayı yeniden istediler. parası olan daha iyi okula gidecekse özele versinler
Murat 13 ay önce
Bakanlık soruşturma açar ama sonuç gelmez. İllerde müfettiş kalmadı hepsi bakanlıkta onlar Ankara'dan gelecekler de soruşturma yapacaklar rapor yazacaklar vs. 2020 yılında ancak biter.
Garip 13 ay önce
Kamudan haber sitesi. Yine yanlı populist tribün haberlere başlamışsınız. Madem öle okulların durumları ile haber yapın. Sorunlarını anlatın. Ödenek olmadığını yıl içinde yapılacak tüm harcamaların sadece velilerden alınan adının önemi yok bağış, katkı payı, kayıt paraları olduğunu söyleyin. Okulların boya badana her türlü bakım onarım hizmetlerinin bu paralardan ödendiğini. Ha bide personel maaş SSK ve tüm temizlik giderlerinin bu paralarla ödendiğini açıklayın.
Ama nerde o cesaret. Hep tribün. O kadar cesaretli isiniz yazın bu gerçekleri. Haber yapın millet gerçeği öğrensin. Siyasiler ve bürokratlar bu yalan çarkından vazgeçsinler. Okullara bütçe verilsin. Veli idarici arasında iğrenç para pazarlığı bitsin. Hadi haber yapında görelim. Okullar neden para ister. Bekliyoruz.
Ceroğlu 13 ay önce
Çocuğu’nun tuvalet kağıdını devlet karşılamaz ama veli tuvalet kağıdı ister devlet bir hizmetli verir ama 25 sınıfında temiz olunması istenir okul yönetiminden ne ile yapsın okul yönetimi hadi ordan paran yoksa devletin dediğini yap kapının önündeki okula yazdır çocuğunu... kimsede senden para istemez
mert 13 ay önce
durumu olan verse ne olur ne kaybeder özel okullar 30 40 binlerde iyi öğrencileri alıyor eğitimde yarışda olmuyor devlete versek cüzi miktar ve tekrar çocuklarımızı yarışa sokacak öğrenciler para verdiği içinde göreveni yapmayan idareci ve öğretmeni uyaracak velilerimiz olsa
Neco 13 ay önce
Adresin tutmayan okulda ne işin mahalledeki adresin tutan okula git kaydını yaptır kamuoyunu meşgul etme.Hadi narş.
Neco 13 ay önce
Adres bölgemize lütfen.
ali 13 ay önce
kadıköyde wc bile 2 tl. okul 5000 normal :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49