Devlet esnaf destek paketine nasıl başvuru yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaf destek paketi ile kira ve gelir yardımı başvuru sürecinin devam edeceğini açıklamıştı. Buna göre kira yardımı ve gelir kaybı desteği başvuruları da E-Devlet aracılığıyla yapılabilecek.

GÜNCEL 30.04.2021, 10:40 30.04.2021, 10:54
Devlet esnaf destek paketine nasıl başvuru yapılır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan esnaf destek paketi ile kira ve gelir yardımı başvuruları için "algının olumsuz etkilediği esnaflarımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay uzatıyoruz. TESKOMB ve Halbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin taksit ödemelerini, 1 Temmuz’a kadar erteliyoruz. TESKOMB kefaletiyle kredi kullanan esnaflarımızdan taksit ödemesi yapamayan 240 bin kişinin 1 milyar lira tutarındaki borcu, daha sonra tahsil edilmek üzere, TESKOMB tarafından bankaya ödenmiştir." açıklamalarında bulunmuştu.

Esnaf destek başvurusu,  E-Devlet üzerinden birkaç adımda gerçekleşebiliyor. İki farklı ödeme türü için gerçekleşebilecek olan E-Devlet esnaf destek başvurusu, internet üzerinden tamamlanabilecek. Gelir kaybı desteği ve kira yardımı desteği için başvuru işlemleri farklı ekranlar üzerinden gerçekleşecek.

Başvurular nasıl yapılıyor? 

Başvurular, E-Devlet üzerinden gerçekleşecek.

Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden açıklanacak.

Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak.

Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecek.

Kira Desteği İçin Tıklayınız

1000 TL Gelir Kaybı Desteği İçin Tıklayınız 

Yorumlar (1)
Üç Maymun 2 ay önce
Fetöye övgü düşmüş, feto ile yol giden ne kadar sözde sendikacı varsa Allah onları bildigi gibi yapsın. Bu gün icin belki paçayı kurtardılar ama biz yaptıklarını unutmadık. Unutmayacağız.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49