Deniz Zeyrek: 10 bin dolar alan ismi savcılara polis verdi

İçişleri Bakanı Soylu'nun 10 bin dolar alan siyasetçi olduğunu açıklamasının yankıları sürüyor. Gazeteci Deniz Zeyrek, Soylu ile Meclis Başkanı Şentop'un yaptığı görüşmeye ilişkin yazdığı yazıda "Soylu savcılara isim vermemişse savcılar o ismi nereden öğrendi ve Şentop neden ‘O isim savcıda’ dedi?" sorusunu yanıtladı.

GÜNCEL 19.06.2021, 14:04
Deniz Zeyrek: 10 bin dolar alan ismi savcılara polis verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi olduğunu açıklamıştı. Bu açıklama gündeme bomba gibi düşerken yankıları da sürmeye devam etti. Soylu ise bu siyasetçinin kim olduğunu açıklamadı ve muhalefetten tepkiler yükseldi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile Soylu arasında geçtiğimiz günlerde sürpriz bir görüşme yaşandı. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Soylu’nun önceki günlerde kendisinden söz konusu ismi isteyen Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile yaptığı 1,5 saatlik görüşmeyi değerlendirdi.

"Soylu’nun savcılara herhangi bir bilgi vermediğini öğrendim” diyen Zeyrek, “Peki Soylu savcılara isim vermemişse savcılar o ismi nereden öğrendi ve Şentop neden ‘O isim savcıda’ dedi?” sorusunu gündeme getirdi.

'SOYLU TELEVİZYONDA AÇIKLADIKTAN SONRA BAŞKA SEÇENEK KALMADI'

“Araştırırken bu sorunun yanıtını öğrendim: İsmi savcıya veren Bakan Soylu değil, kolluk kuvvetleri. Polis Peker ve örgütüyle ilgili birkaç soruşturma yürütüyordu. Bu soruşturmalardan birinde, ellerine bir elektronik mesaj geçti. Mesajda Peker'in AK Parti'den bir isme para ödediği yazıyordu. Polis olsanız ne yapardınız? Tabii ki onlar da amirlerine, müdürlerine bildirdiler. Müdürler ise Bakan Soylu'ya. Bu noktada karar vermek gerekiyordu? O delil soruşturma evrakları içinde yer alacak mıydı? Yer alırsa bu AK Parti'ye zarar verir miydi? AK Parti'ye zarar verirse bunun faturası kime kesilirdi? Soylu televizyonda olayı açıkladıktan sonra başka seçenek kalmadı. O delil, soruşturma dosyasına girdi. Bakan Soylu da polis de kucağındaki sıcak patatesi yargının kucağına bıraktı” diye yazan Zeyrek devamında da şunları kaydetti:

'HUKUKUN GEREĞİ YAPILIRSA O İSİM RESMİ OLARAK TEŞHİR OLUR'

“Artık sıcak patates Soylu ve polisin değil, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve savcıların kucağında. Hukukun gereği yapılırsa o isim resmi olarak teşhir olur. Bu da olay yokmuş gibi hareket eden AK Parti'ye büyük zarar verir. O zararın faturası da Gül'e ve yargıya kesilir. Milletin payına da suç örgütünden parayı alanın değil, alanı teşhir edenin sorun yaşayacağı bir düzen düşer. Öyle olmasın diye, izlemeye, araştırmaya ve yazmaya devam!”

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49