'De'yi ayırmayan MEB tepkilerin ardından hatasını düzeltti

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB)web sitesinde "Telafide Ben de Varım" faaliyet haritası sayfasında 'bende' diye yazılarak 'de'nin ayrılmaması tepkilere yol açtı.

GÜNCEL 12.06.2021, 11:07
'De'yi ayırmayan MEB tepkilerin ardından hatasını düzeltti

Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medyada gelen tepkilerin ardından başlığı düzelterek 'de'yi ayırdı.

Telafide Ben De Varım nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) telafi eğitimi programına, 21-Haziran-2 Temmuz arasında hazırlanan internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında uygulanacak "Telafide Ben de Varım" yaz uygulaması programının uygulama esaslarına yer verildi. Yazıda, okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek program kapsamındaki bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerin planlanarak https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde yer aldığı belirtildi. "Telafide Ben de Varım" programı yaz uygulaması kapsamında 21 Haziran- 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvuru ve planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında il milli eğitim müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

"Telafide Ben de Varım" Programı il koordinasyon kurulu; il milli eğitim müdürü başkanlığında, il program koordinatörü olan il milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü, il veri girişi modül koordinatörü, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin ilgili şube müdürleri, ilçelerde süreci yürütecek ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenecek ilçe veri girişi modül koordinatörleri, okul müdürleri, öğretmenler ve personelden, il milli eğitim müdürü tarafından görevlendirilecek en az 5, en fazla 20 kişiden oluşacak.

Eğitim faaliyet alanıEğitim faaliyetlerine katılmak isteyen öğrencilerin velileri, izin belgeleri ile eğitim faaliyetinin açıldığı okula başvurularını yapabilecek. Başvuruları kabul edilen öğrenci, öğretmen, velilere kabul edildiklerine dair bilgilendirme, faaliyeti açan okul müdürlükleri tarafından yapılacak.

En az 12 kişiEğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekecek, özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak.

"Telafide Ben de Varım" programı kapsamında düzenlenecek tüm eğitim faaliyetleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen COVID-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak gerçekleştirilecek. Eğitim faaliyetlerine katılacak tüm öğrenci, veli ve öğretmenler için HES kodu sorgulaması yapılacak ve bu duruma ilişkin gereken önlemler alınacak.

Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik örnek eğitim faaliyetleri, içerik ve materyallerine "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Yorumlar (4)
Sinan26 2 ay önce
MEB'in LGS'de neden yazım kurallarından soru sormadığı böylece daha iyi anlaşılmış oldu.
Ali Osman Türker 2 ay önce
Sadece o mu sanıyorsunuz ? MEB, yazışmaların tamamında Yeni Resmi Yazışma Yönetmeliğine aykırı davranıyor. Bu bir iddia değil bakınız; "TAMAMINDA" diyorum. Halbuki bununla ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından bir kılavuz da yayınlandı. Örneği genel müdürün imzaladığı ve alt makama yolladığı yazılarda "Bilgilerini ve gereğini arz ederim." demesi gerekir. Bu belki mantıksız geliyor olabilir ancak yönetmelikte de ilgili kılavuzda da bu şekilde yer etmiş ve yayınlanmış oysa bütün genel müdürler, "bilgi ve gereğini arz ederim" diye yazılan yazılara imza atıyor. Yine İlgi yazımlarında yoğunlukla hata var.
Zıkkımın Kökü 2 ay önce
Çünkü bakanlık eğitimle alakası olmayanlarla dolu!
Amerika'da master yapmışları çok büyük adam zannedip uzman diye yığdılar merkez teşkilatına...
sinan 2 ay önce
Meb deki uzmanlar her hafta farklı il ve ilçede sınavlarda görev alarak bir maaş da oralardan almaktadırlar. Hiçbir iş de yapmazlar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49