Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye'ye karşı yaptırım, şantaj, tehdit dili sonuç alamaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamasında; Türkiye'ye karşı yaptırım, şantaj, tehdit dili hiçbir zaman sonuç alamaz. Bunu artık Avrupalı siyasetçilerin görmesi lazım" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 20.09.2020, 11:19
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye'ye karşı yaptırım, şantaj, tehdit dili sonuç alamaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamasında "Türkiye'ye karşı yaptırım, şantaj, tehdit dili hiçbir zaman sonuç alamaz. Bunu artık Avrupalı siyasetçilerin görmesi lazım. Türkiye'yi birtakım tehdit yahut yaptırımlarla korkutacaklarını zannedenler, kararlılığından vazgeçireceğini zannedenler beyhude bir çaba içerisindeler" dedi.

Kalın Macron'un Türkçe tweetine de değinerek "Sayın Macron'un Türkçe bir mesaj yayınlaması güzel, sempatik bir adım. Ama lafızdan çok mana önemli. Kastedilenin ne olduğu ve bunun hangi siyasi stratejik çerçeveye oturduğuna da bir bakmak gerekiyor. Benim kanaatimce Sayın Macron dünya siyasetini doğru okumuyor" ifadelerini kullandı.

Yunanistan ile görüşmeler konusunda Kalın "Şu anda geldiğimiz noktada iklim bu görüşmelerin başlamasına çok daha müsait hale gelmiş durumda. Yakın bir vadede bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor, istikşafi görüşmeler tekrar başlayabilir" dedi.

Son olarak Yunan gazetesinin hakeret içerikli manşetine "Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur" dedi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49