Cumhurbaşkanlığı'ndan Okulların açık alanları için flaş karar!

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Genel Müdürlüğü 7 Temmuz 2021 tarihinde tüm birimlere gönderdiği yazıda, okulların açık alanlarının kiraya verilmesine imkan tanıyan yazının yürürlükten kaldırıldığını belirtti.

GÜNCEL 09.07.2021, 22:27
Cumhurbaşkanlığı'ndan Okulların açık alanları için flaş karar!

MEB, Okul Aile Birlikleri tarafından işletilecek kantin vb. yerler dışında kalan açık alanlarda (açık alan, salon vb.) herhangi bir işlettirme ve işletme faaliyeti gerçekleştirilmemesini istedi.

Diğer taraftan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 05/07/2021 tarihinde MEB'e gönderdiği yazıda "Bakanlığınıza tahsis edilen taşınmazlar (okullar) üzerinde yer alan açık alan, salon, okul bahçesi ve benzeri yerlerin, yapılış ve tahsis amaçları dikkate alındığında, bu yerlerin öğretim gün ve saatleri içinde ve dışında öğrencilerin çeşitli amaçlarla zaman geçirdikleri yerler olduğu, bu alanların ticari amaçlarla kiraya verilmesinin öğrenci ve öğretmenler yönünden güvenlik sorunu oluşturabileceği, bu alanların öğretim gün ve saatleri dışında da öncelikle öğrencilerin zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar olarak düzenlenmesinin eğitim öğretimin amaç ve ilkelerine ve kamu yararına daha uygun olduğu değerlendirilmektedir" denilmiştir.

Yorumlar (2)
Baklavacı Coşgun 3 hafta önce
Baklavacı coşgun müdürüm otopark gelirine güvenip ikinci arabayı da altına çekmişti.yazık oldu.
Hamit 3 hafta önce
İsabet olmuş. Ancak okul aile birliklerine belirli kriterlere göre bütçe ayrılmalıdır.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49