Cumhurbaşkanı: Türkiye'nin büyümesini istemeyenler hep büyük projelerimize saldırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gezi olayları sırasında da karşımıza aynı taleplerle çıkılmıştı. Türkiye'nin büyümesini istemeyen kim varsa hep büyük projelerimize saldırdı. Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir." dedi.

GÜNCEL 06.02.2021, 14:46
Cumhurbaşkanı: Türkiye'nin büyümesini istemeyenler hep büyük projelerimize saldırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'daki Tohma Köprüsünün açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Türkiye salgından az kayıpla çıktı. G-20 ülkeleri arasında yılı büyümeyle kapatabileceği belirtilen ülkelerdeniz. 

Türkiye kalkınma mücadelesindeki gecikmişliğinin bedelini uzunca bir dönem ihmal edilmişlik, geri kalmışlık, fakirlik olarak ödemiştir. 

Milletimizin desteği ve teşvikiyle 18 yılda her alanda Türkiye'nin çehresini değiştirdik. Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir.

Gezi olayları sırasında da karşımıza aynı taleplerle çıkılmıştı. Türkiye'nin büyümesini istemeyen kim varsa hep büyük projelerimize saldırdı. 

Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir.

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projelere daha büyük yatırımlara yöneldik. 

Cumhuriyetin ilk yıllarındaki kalkınma atılımı maalesef daha sonra akamete uğramış, başlatılan sanayileşme hamlelerinin önü birer birer kesilmiştir. Menderes'in yeniden başlattığı kalkınma hamlesinin cevabı darbeyle verilmiştir.

Altyapımızın gücünden aldığımız cesaretle her alanda sürekli hedef yükseltiyor, yeni kapasitelerimizi artırıyor, üretim alanlarını özellikle genişletiyoruz.

Ülkemize yönelik sinsi hesaplar içinde olan uluslararası spekülatörlerden terör örgütlerine kadar her alçaklığın altından benzer gayretlerin çıktığını da gördük. 

Şimdi gözünü uzaya diken, yüksek teknolojiye diken, yapay zekaya diken, geleceği kucaklamaya diken bir Türkiye var.

Yorumlar (5)
vatandaş 5 ay önce
tamam doğru da 3600 sayın başkan.
Oğuzhan ERDEM 5 ay önce
Büyüksün reis. Türkiye'nin en büyük liderlerinden birisin. Kim ne derse desin yaptığınız eserler ortada. Güneş balçıkla sıvanmaz. Daha büyük Türkiye için inşAllah atılacak adımları heyecanla bekliyoruz. Muhalefet ancak konuşuyor ülkeye bir çivi çaktıkları yok. Yaptıklarınızı yıllar sonra anlayacaklar şu anlık öngörüleri yok
vatandaş 5 ay önce
adamlar 70 senedir ülkeyi yönetmiyor.
Ak şemsettin 5 ay önce
Üçüncü köprü üçüncü havalimanı yavuz sultan selim köprüsü ist izmir otobanı kuzey marmara msrmaray avrasya..... Say say bitmez
Kahtalı 5 ay önce
vicdanen rahat olup tek oy verebileceğim lidersin Reis.Allah başımızdan seni eksik etmesin.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49