Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘yabancı sınırı’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova'nın konuğu olarak Yüzde 100 Futbol Özel programında konuşuyor.

GÜNCEL 12.11.2017, 20:08 12.11.2017, 21:04
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘yabancı sınırı’ açıklaması

NTV Spor’da Yüzde Yüz Futbol özel yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerin tartışma konusu olan ‘yabancı sınırlaması’ ile ilgili açıklamalarda bulundu. Rıdvan Dilmen’in “Yabancı kontenjanı konuşuldu. İnsanların algılayamadığı şu oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız yabancıya karşı değil. Yerli oyuncuların oynaması anlamında söyledi. Çünkü farklı anlaşılma oldu. Galatasaray 11 yabancıyı uyguluyorsa, oynayabilir; çünkü kural öyle diyor. Haklı olarak da oynatıyor. Uzun vadede siz ne düşünüyorsunuz” sorusuna Erdoğan şöyle cevap verdi:

“Şu anda yasa neyi emrediyorsa, neye amirse, bütün kulüpler onu yapıyor. Özellikle, bizim futbol kulüplerimiz, futbolcuyu niçin hazırlar? Milli Takımımız için hazırlar. Milli Takıma hazır olabilmek için bir defa oyuncunun oyun saatinin, oyun dakikasının miktarının fazla olması lazım. Ne kadar bir futbolcu fazla oynarsa görev alırsa o zaman Milli Takıma adaylık konusunda da onun şansı o kadar artacaktır. Ama bizim diyelim ki; en güçlü takımlarımızda biz istikbal vaat eden veya beklediğimiz futbolcularımız olmazsa, bizim oradaki şans yüzdemik eksilir.

Yorumlar (1)
Kaya 4 yıl önce
Hani futbol özerkti.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49