Cumhurbaşkanı'ndan EYT ve Erken Emeklilik Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. " dedi.

GÜNCEL 16.11.2019, 15:32
Cumhurbaşkanı'ndan EYT ve Erken Emeklilik Açıklaması

Erdoğan, Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır.

Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor.

Türkiye'nin son 17 yılda yaşadığı büyük değişimin en somut hissedildiği alanların başında sosyal güvenlik sistemimiz geliyor.

Geçmişte işçi için ayrı, memur için ayrı, esnaf için ayrı verilen hizmetleri tek çatı altında birleştirdik. Vatandaşlarımızın taleplerine doğrudan hizmeti verecek bir iletişim ağı vurduk.

Elektronik devlet uygulamalarıyla da geçmişte fiziki mekanlarda ve kağıt üzerinde yürütülen pek çok hizmeti elektronik ortama taşıdık. Muhtarlar ve korucuları devlet şemsiyesi altına aldık. Pek çok kesime fiili hizmet süresi hakkını verdik.

AA

Yorumlar (27)
Yilmaz 8 ay önce
Millet vekilleride 65 yasinda emekli olsun vekilligi bitince 65 yasina kadar beklesin be kabine uyeleride ayni olsun yani bizimle ayni duruma gelsin o zaman haklisin reis
Batu 8 ay önce
Sayın başkanım
Biz eyr den değil 5 li mütahhidlerden dolayı krize giriyoruz.
Onların sömürmesinden kurtulabilirsek ..
Reis Yalnız 8 ay önce
Birileri eninde sonunda EYT ailesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı karşı karşıya getirmeyi başardı. Türk Milletine ve sorunlarına uzak olanlar Reis'i yanıltıyorlar gibi! Belkide iş işten geçti ama Milleti dinlemekte fayda var.
Vatandaş 8 ay önce
Sayın cumhurbaşkanım sizxe 46 yaşında oldunuz.55.yaşına kadar aldıklarınızı iade edin bu eyt liler takdir etsin.
Bozkurt 8 ay önce
Sayın başkan
Anladığımız kadarıyla eyt bu millete zarar
Suriye ye 45 milyar dolar
Milletin A.....k.... 5 li cengizle bu ülkeye fayda.
Yanlış biliyormuşuz
Ökkeş Yazezit 8 ay önce
Norveç kişi başına düşen milli gelir yıllık 83 bin dolarrrrr!!!! Bizim ise 9 bin dolar. Adamlar batmamış gibi görünüyor!!! Ya da Norveç iskadinav ülkesi değil!!!!
EYT'li 8 ay önce
Kaybedeceksin zaten....
Cengiz 8 ay önce
Sen zaten kaybettin eyt seni sandiga gommesini iyi bilir hele bir secim olsunda bak gorr
cahil 8 ay önce
öeh iyi gaz vermişsi:) akpartiye oy versekte vermesekte sonuç değişmez. millet bu işi gönlünde bitirdi. kibir,ayrımcılık, memnun sen çöküşü hızlandırıdı
meh 8 ay önce
toplam kaç oyunuz var ki sandığa gömesiniz ya madem bu kadar çok ya oyunuz eyt yi çıkaracak olanı iktidar yapın hadi eyt sandığa gömecek miş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49