Cumhurbaşkanı makamına tişört ve kot pantolonla çıktı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Kıbrıs'a düzenlenen gezide heyet içerisinde yer alan isimlerden Gençlik ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu'nun Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakan Sanar'ın makam odasına tişört, kot pantolon ve spor ayakkabıyla gitmesi dikkat çekti.

GÜNCEL 12.06.2021, 18:14
Cumhurbaşkanı makamına tişört ve kot pantolonla çıktı

Gaziantep Sanat Ve Meslek Eğitim Kursları kapsamında 20 Temmuz'da açılacak kurslarla ilgili temaslarda bulunmak üzere Kıbrıs'a giden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Genel Sekreter Sezer Cihan, Gençlik ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu'nun da aralarında bulunduğu heyet, çeşitli birimlerde incelemelerde bulunduktan sonra CumhurbaşkanıErsin Tatar ve Başbakan Ersan Saner'i de makamında ziyaret etti.

TAKIM ELBİSE YERİNE TİŞÖRT VE KOT PANTOLON GİYDİ

Ancak ziyaret sırasında heyetteki tüm erkek görevlilerin takım elbiseli olmalarına rağmen, Gençlik ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu'nun mavi tişört, kot pantolon ve spor ayakkabı ile makama çıkması tepkiyle karşılandı. Bu arada, heyetin Cumhurbaşkanı Tatar'ı ziyareti sırasında maskelerin takılı olmasına karşın, Başbakan Ersan Saner'in makamında ise hiç kimsenin maskesinin bulunmaması dikkat çekti.

KENTTE DE BÜYÜK SES GETİRDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu'nun, KKTC Cumhurbaşkanı ve başbakan ziyaretine spor kıyafetle çıkması, Gaziantep'teki bazı yerel medya kuruluşları tarafından da eleştirildi.

CHP İL BAŞKANI TEPKİ GÖSTERDİ

Olayla ilgili olarak CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar, "Yakışıksız olmuş" değerlendirmesi yaparak şunları söyledi:

"Kıbrıs özellikle son 50 yıldır bizim için son derece önemli, bedeller ödediğimiz, ödemeye de hazır olduğumuz yavru vatanımız. O nedenle, makam adabına, geleneklerimize uyulmak zorunludur. Buna uyulmadığı için de şiddetle kınıyorum.Daire Başkanı sıfatını taşıyan bir kişinin de bu adabı iyi bilmesi, ona göre giyinmesi gerekirdi. Eğer bilmiyorsa heyete başkanlık yapan kişi, 'Bu kıyafetle Cumhurbaşkanı'nın makamına girilmez' diye kendisini uyarması gerekirdi. Bizi daha fazla üzen ise, bu duyarsızlığın Gaziantep adına giden bir heyetin ziyaretinde yaşanmasıdır. Bu sorumsuzluk direk Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e yazar."

Yorumlar (10)
Ali 2 ay önce
Makama saygı diye bir şey vardı eskiden. Şimdi kalmamış.
TAŞKIN27 2 ay önce
Spor Daire başkanı yönettiği kurumun kıyafetine uygun giyinmiş burda problem edilecek bir durum yok. Haber olacak durumda yoktur. Yazık bir haberle insanların itibarsızlaştırmak iyi bir niyet değildir…
Doğruluk 2 ay önce
Ne var bunda şekilci olmayın. Bu bizde var neyse noluyor sanki bu kafa değişmeli
Antepli Eğitimci 2 ay önce
Bu haberi sol kafadaki haber siteleri veriyor. Kamudan haber oyuna gelme. Zekeriya Hocam çok değerli ve donanımlı bir eğitimci yazardır. Bir daha düşünün.
Mamoste ali 2 ay önce
Eski türkiye mantığıyla düşünmeyin kılık kıyafete takılan zihniyetten bi kurtulamadık gitti
Devlet Baba 2 ay önce
Onun sendikasi var!!! Onlara her sey serbest.. yeterki ülkücü olma! (İl ve ilçelerde şahit olduklarımı yazdım)
six pack coşgun 2 ay önce
Takım elbiseli six pack coşgun müdürüm o dayire başganlığını hak ediyor.derhal 3 sendika değiştirmiş dava adamına bu makam verilmeli ayrıca ihale komisyonlarına da adı yazılmalıdır.böylece her gittiği okulu baştan sona" tahta" yaptırıp karşılığında kendi evini de bedava "tahta" yaptırıp irtikap suçu da işlemiş olur bol bol..
Hacı 2 ay önce
Liyakat hacıııı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49