Cumhurbaşkanı imzaladı. Yeni kadro müjdesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan "52 numaralı" Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansına verilen görev ve yetkilerin kullanımına ilişkin usul ve esaslar Ajans tarafından çıkarılacak yönetmeliklerle belirlenecek.

GÜNCEL 22.11.2019, 08:43
Cumhurbaşkanı imzaladı. Yeni kadro müjdesi

Türkiye Uzay Ajansı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Uzman istihdamına yönelik yapılan düzenleme ile Ajans bünyesinde uzay  teknolojileri uzmanı ve uzay teknolojileri uzman yardımcısı istihdam  edilebilecek.

Söz konusu uzman ve uzman yardımcıları mali, sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından adalet uzmanı ve adalet uzman yardımcısına denk olacak. Bu durumda istihdam kapsamında 5 bin ila 6 bin lira arasında uzman ve uzman yardımcılarına maaş ödenecek.

İhdas edilen yeni kadrolarla birlikte Türkiye Uzay Ajansında 123  personel görev yapacak ve memur kadrolarına atama sayısı sınırı aranmaksızın  açıktan veya naklen atama yapılabilecek.

Kararname ile Türkiye Uzay Ajansına ihdas edilen kadro ve unvanlar  şöyle:

Başkan (1), Başkan Yardımcısı (2), I. Hukuk Müşaviri (1), Daire  Başkanı (6), Başkanlık Müşaviri (4), Uzay Teknolojileri Uzmanı (20),  Uzay  Teknolojileri Uzman Yardımcısı (10), Şube Müdürü (12), İç Denetçi (1), Avukat  (3), Mühendis (20), Fizikçi (6), Matematikçi (6), Astronom (12), Grafiker (3),  Memur (10), Sekreter (6).

Yorumlar (1)
4 yıldır Açıktan Atama Bekleyen Öğretmen 8 ay önce
İstifa eden ve görevine dönmek isteyen öğretmenlerin açıktan atamaları 4 yıldır uygulanmıyor. Ama bazı kişiler şube Müdürü vs olarak açıktan atama yapılarak tek tek göreve geri döndürülüyor. Sırf torpil ataması haline geldi.2016 yılına kadar yılda iki kez yapılan açıktan öğretmen atamaları haksız yere uygulanmıyor. Açıktan atama kontenjanına kimin atanacağı daha önceden belli. Ayrılan kontenjanlara sessiz sedasız atamalar yapılıyor.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 11 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49