Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vebali bizim üzerimizde!

Erdoğan, "Siyasetteki gevşemenin maliyeti ağır olacaktır. Kapısını çalmadığımız her insanımızın vebali bizlerin üzerindedir" dedi.

GÜNCEL 09.07.2021, 15:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vebali bizim üzerimizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

"DİYARBAKIR ANNELERİ KORKU DUVARLARINI YIKTI"

Diyarbakır anneleri, açtıkları bayrakla hem korku duvarlarını yıktılar hem de bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının kalleş yüzünü deşifre ettiler.

Biz bugün Diyarbakır'a sadece açılış ve ziyaret yapmak için gelmedik. Aynı zamanda Diyarbakır'ı dinlemek, istişare etmek için geldik.

"DİCLE'NİN KUZULARI İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ"

40 yıllık siyasi hayatımızın herhangi bir safhasında teröre, şiddete, zorbalığa asla teslim olmadık. Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırmamak için gece gündüz demeden çalışıyor, gayret gösteriyoruz. 

Biz sırtımızı başkaları gibi şu veya bu terör örgütüne değil, Rabbimizin takdirine, halkın iradesine yaslıyoruz. Gücümüzü başkaları gibi silahtan, şiddetten değil, 40 yıldır yanımızda dal gibi duran aziz milletimizden alıyoruz.

"KULAKLARINA FISILDANANI SÖYLÜYORLAR"

2023'e giden süreçte bizi ağır ithamların beklediği anlaşılıyor. Yurt dışı mahreçli planların devreye alındığını görüyorum. Dikkat ederseniz son günlerde CHP'li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında çok ciddi artış yaşanıyor. Nasıl 17-25 Aralık girişiminde FETÖ'nün sözcülüğünü yaptılarsa şimdi de organize suç örgütlerinden medet ummaya başladılar. Kulaklarına ne fısıldanırsa onu söylemeyi siyaset zannediyorlar. 

CHP, parti teşkilatlarını saran taciz, tecavüz ve yolsuzluklarla yüzleşmek yerine kendi pisliklerini bize bulaştırmaya çalışıyor. Sadece milletten ve milletin değerlerinden kopuk değiller. Ülkenin ve bölgenin gerçeklerinden de habersizler. 

"BUGÜNE KADAR NEREDEYDİNİZ?"

Şimdi yeni bir adım atıyorlar. Neymiş? Doğu masası. Bugüne kadar neredeydiniz? 

Evladını Kandil'deki terör barolarına kaptıran anaların dinmeyen yürek sızısından habersizler. Askerimizin, polisimizin fedakarlıklarından habersizler. Ülkemizin içinde ve dışında yürütülen operasyonların büyüklüğünden habersizler. Kafalarına geçirdikleri at gözlüğünden sadece kendi ikballerini görüyor, çıkarlarından başka bir şeyi önemsemiyorlar. 

"VEBALİ BİZİM ÜZERİMİZDE"

Siyasetteki gevşemenin maliyeti ağır olacaktır. Kapısını çalmadığımız her insanımızın vebali bizlerin üzerindedir. 20 yıllık partide kendini dışlanmış hissedenler olabilir. Görevimiz bu kardeşlerimizi tespit edip davaya kazandırmaktır. 

Yorumlar (7)
Emekli Memur 4 hafta önce
Sayın Başkanım SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGEYİ UYGULAYINIZ LÜTFEN.
Emekli Memur 4 hafta önce
3600 EK GÖSTERGE UYGULANSIN LÜTFEN.
Hakan 4 hafta önce
Sayın Başkanım SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGEYİ İSTİYORUZ.LÜTFEN UYGULANSIN.
vatandaş 4 hafta önce
3600? Sinovac neden durduruldu?
ilahiyatçı 4 hafta önce
PARDON SİZİN DAVANIZ NEYDİ?
kpss 4 hafta önce
kesinlikle gevşeme yok bilakis parti ve teşkilatları eskisinden de daha sıkı daha yoğun çalışıyorlar parti binasının çatışı altında görevi olan her bireyin bütün yakınlarını bir yerlere işe sokmak için canla başla çalışıyorlar onlar böyle yaparken partiyle ilişkisi olsun veya olmasın mağdur olan herkes bunları hem not alıyor hemde her yerde anlatılıyor işte bu can sıkıcı olacak parti teşkilatlarının atamalara maydanoz olması. kpss gibi bir sistem var gir sınava kazan sıralamaya giriyorsan atan başka söze gerek var mı?
hüseyin 3 hafta önce
merkezi atama kadrolarını bu yüzden kuşa çevirdiler zaten
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49