Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa söz verdi: Fahiş fiyatın önüne geçeceğiz

Kahramanmaraş'ta toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyonu da kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" dedi.

GÜNCEL 10.09.2021, 17:16 10.09.2021, 17:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa söz verdi: Fahiş fiyatın önüne geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Milli İrade Meydanı'ndaki Toplu Açılış Töreni'ne iştirak ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Aslında bu buluşmayı haftalar öncesinden planlamıştık. Yangınlarla, sellerle buluştuğumuz dönemde sizlerle daha iyi şartlarda bir araya gelmek için ziyaretimizi erteledik. Her dönemde olduğu gibi afetler sırasında da birileri milletin yüreğindeki acıyı kendi kısır çekişmelerine alet etmek istedi.

19 yıldır yaptığımız gibi eser ve hizmet siyasetiyle milletimizin gönlündeki yerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Dört bir tarafımızda oynanan oyunları birer birer bozarak biz hedeflerimize doğru yürüyoruz. Büyümede rekor üzerine rekor kırıyoruz. Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın üzerinde bir seviyenin üzerine geldik. Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu. İnşallah enflasyonu da kontrol altına alarak marketlerdeki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz.

Türkiye'yi yokların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık. Bizden başka da sizlerin dertleriyle dertlenip çözümler getirecek başka kimse yoktur. Türkiye'de bugüne kadar demokrasi, özgürlük, hak, adalet, eser, hizmet adına ne yapılmışsa altında bizim imzamız var. Bundan sonra da milletimizin hangi alanda neye ihtiyacı varsa yapacak olan yine biziz. Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu yolda eksiğimiz varsa tamamlarız. Hatamız varsa düzeltiriz. Ama Allah'ın izniyle Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmadan son nefesimizi vermeyiz. Artık hedeflerimiz neredeyse bir el uzatımı mesafededir. Ödenecek tüm bedelleri ödedik, katlanılacak tüm sıkıntılara katlandık. Artık bunların hasılasını toplama vaktidir.

Yorumlar (7)
İlhan 2 hafta önce
Hadi ya 20 yıldır masal anlatıyorsun.bir kere verdiğin sözü tut.millet bıktı senin cek caklarindan.
Ahad 2 hafta önce
Bu lafları artık yemiyoruz,beni seçin dolar görün, faizi görün diyende sizsiniz,uçacağız diyende sizsiniz tam tersi dibe çakıldık artık hicbir sözünüze güvenmiyoruz,verdiğiniz zam oranlarıyla nekadar halkı düşündüğünüzü gördük millet inim inim inliyor yeter artı sol bir hükümet artık şart oldu.yeter gidin artik
Vatandaş 2 hafta önce
Bir de gramaj oyunlarının düzeltilmesi lazım. Bunlar da çok aldatıcı oluyor Reisim.
ASR. 2 hafta önce
Geçen yıl bir kurul kurulmuştu bu iş için ne oldu? Hiç . Devlet artık işveren olarak görünen sermayenin yanında. Ülkemizi her yıl şu kadar büyüdü bu kadar büyüdü göstermek için Fabrika işyeri açıldın diye godamanlara musluğu açıp vergi de her güzelliği yapıyor. İşçiye Memura maaşa gelince ekonomi dar boğazda. Bu hesap 2023 te kapanır böyle giderse.
PERSONEL OZMAN 1 hafta önce
Hayatım billah bu sözleri söyleyen kişi de dahil olmak üzere, şu memlekette hiç bir siyasi figürün dediğine inanmadım. inanmayacağım da.. Sadece Allah birdir dediklerine inanırım..
Sinan 1 hafta önce
TÜİK 6ayda %10 enflasyon açıklıyor. Bunun doğruluğu tartışılır. Sizin katkınızla memura %5 zam veriyorsunuz. Bunu vijdanınız nasıl kabül edebiliyor?
Haluk 1 hafta önce
Fahis fiyatın önüne akp den kurtuluşları geçilir,ak parti iktidarda olduğu sürece fakirlikten ve çaresizlikten kurtulamayız,ülkeyi herkonuda mahvettiler kabile devletine döndük,artık sağ partilere oy verme dönemi bitti,sol partiler daha dürüst,adaletli ,sermayenin kölesi değiller halktan yanalar
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49