Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz öğrenci mi yoksa terörist misiniz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Boğaziçi Üniversitesi gösterileri) Öğrenci misiniz yoksa orayı işgale kalkışan terörist misiniz?

GÜNCEL 03.02.2021, 14:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz öğrenci mi yoksa terörist misiniz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Artvin-Bilecik-Çankırı-Gaziantep-Iğdır 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katılıyor.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar;

Geçtiğimiz yıl 18 Ekim'de başlattığımız kongrelerimize salgın nedeniyle ara vermiştik. İl kongrelerimizde bugünle birlikte 56 ili tamamlıyoruz. Ay sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitiriyoruz. Böylece önümüzdeki ayın sonuna doğru planladığımız büyük kongremize hazır hale geleceğiz. Bu kongrelerimizi elbette, temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek yürütüyoruz.

Kongrelerimizi adeta enerjimizi yenilediğimiz birliğimizi ve beraberliğimizi perçinlediğimiz demokrasi şölenine çeviren tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Hep söylediğimiz gibi siyasette hizmet mücadelesi bir bayrak yarışı gibidir. Ünvanlar elden ele geçer. Fakat millete hizmet davası aynı menzile doğru ilerlemeye devam eder. Unutmayın, davası hak olanın yardımcısı Hak'tır, hak olan davada zafer de muhakkaktır. Bu şiarla yolumuza devam edeceğiz.

Ülkemizin haklarını ve menfaatlerini korumak için kararlı bir mücadele sürdürüyoruz. Bugüne kadar yaptığmız fedakarlıkların boşa gitmesi ve elde ettiğimiz kazanımlardan geriye gidiş olmaması için çalışıyoruz.

Küresel siyasi ve ekonomik dengeler sarsılırken ülkemizin önümüzdeki dönemde kendine güçlü bir yer edinmesi için çalışıyoruz. Bunun lokomotifi elbette Cumhur İttifakı'dır.

Böyle bir mücadeleye ülkenin tüm siyasi partilerinin tüm sivil toplum kuruluşlarının destek vermesi gerekir. Malesef siyasi hırsları bulunan bir kesim vardır. Bunların sözcüsü ve öncüsü de CHP'dir. CHP 7/24 yalan partisine başındaki zat da 7/24 yalan söyleyen birisine dönüşmüştür.

İzinsiz 'Boğaziçi' gösterileri

Boğaziçi Üniversitesi'nde, terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Siz öğrenci misiniz, siz talebe misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz? Bu ülke teröristlerin hakim olduğu bir ülke olmayacak. Buna da asla fırsat vermeyeceğiz. Gereği neyse yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Artık bu ülke Taksim'deki bir gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır. Bay Kemal, sen eğer bu yolda devam edeceksen buyur devam et. Terörist arkadaşlarınla yola devam edeceksen buyur devam et. Biz teröristlerle beraber olmadık olmayacağız.

Gölge etmeseler yeter ona bile razıyız. Türkiye terörle mücadele ederken, terör örgütlerinin yanında yer almasalar yeter. Önce kendi içlerinde tecavüz, taciz bütün bu adiliklerden arındırılmış bir siyasi parti olsunlar yeter. Türkiye sınırlarını güvenli hale getirmenin kavgasını verirken emperyalistlerin sözcüsü olmasınlar yeter. Türkiye Avrupa Birliği'nden ABD'ye kadar nice gücün ithamına maruz kalırken onların değirmenine su taşımasınlar yeter. Türkiye küresel ekonomik krizin etkileriyle boğuşurken yalanlarla ortalığı bulandırmasalar yeter.

Yorumlar (3)
vatandaş 5 ay önce
sayın başkan , iki şıkkınız var, diğeri terörist, bu nasıl iş anlamadım.
Ali 5 ay önce
Kesinlikle doğru.
Hasan 5 ay önce
Reisim bu itlerin hepsi hain ve teröristtir bunlara destek verende terörün yuvaları ve destekçilerini sizden ricamız bu terör destekçilerini tüm kurumlardan temizlemeniz
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49