Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e grup toplantısı sırasında Cumhurbaşkanını Netenyahu'ya benzetmesi sebebiyle 250 bin liralık tazminat davası açtı.

GÜNCEL 20.05.2021, 13:11 20.05.2021, 13:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e tazminat davası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısının durdurulması amacıyla uluslararası topluma çağrı yaparken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için “Bir anlamda Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu” ifadesini kullandı. Bu sözlere sert tepkiler geldi. 

Bu sözler için harekete geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener hakkında 250 bin liralık tazminat davası açtı. 

Dava dilekçesinde söz konusu benzetmenin açıkça hakaret teşkil ettiğine yer verildi. Dilekçede ''Filistin'de yaşanan drama karşı en güçlü tepkiyi gösteren sayın Cumhurbaşkanımızdır'' denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Akşener'in sözlerine şu tepkiyi vermişti:
''Utanmadan, sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var. Bir kadın olması hasebiyle daha ileri gidecek değilim ama ben bugüne kadar Netanyahu ile bir araya gelmiş dahi değilim. İsrail'in başbakanıyla Davos'ta yine bir maceram oldu. 

Davos'ta İsrail'in başbakanına verdiğim cevabı tüm dünya biliyor. Bunlar çünkü çocukları, kadınları, yaşlıları katlederler, şehit ederler. 'Siz busunuz' dedim, Davos'ta söyledim, BMGK'da söyledim. Bunu söylemiş ve 40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ederek geçmiş olan bir Erdoğan'a sen bunları söyleyemezsin. Bu senin ne haddinedir, ne de kimse sana bu fırsatı vermez.

Bugüne kadar Filistin'e Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yapmış olduğu tüm destekler AK Parti dönemindedir. Hanımefendi, önce bunu bir öğren. Hastanelerine varıncaya kadar biz bunları yaptık, insani yardımları yaptık. Yapıyoruz ve yapacağız. Bunu de özellikle bilmesini isterim. Ama bunların öyle bir derdi yok.

Netanyahu hiçbir zaman dostumuz olmamıştır, olmayacaktır ve biz de Netanyahu'ya karşı bugüne kadar verdiğimiz mücadele neyse bundan sonra da aynı mücadeleyi vererek yolumuza devam edeceğiz.''

Yorumlar (1)
vatandaş 6 ay önce
İllet ve zillet?
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49