Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısıtlama ve erken seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs aşıları, restoranlarla ilgili kısıtlamaların kaldırılması, erken seçim söylentileri ve Sincar'a yönelik bir operasyonla ilgili açıklama yaptı.

GÜNCEL 22.01.2021, 14:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısıtlama ve erken seçim açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da cuma namazı sonrası soruları cevapladı. Erdoğan'ın cevaplandırdığı sorular koronavirüs aşıları, kısıtlamalar, erken seçim ve sincar operasyonuna ilişkin oldu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar;

YENİ AŞILAR GELİYOR

Aşılarımızda süreç devam ediyor. 10 milyon doz aşı bu hafta gelebilir.

RESTORANLARLA İLGİLİ KISITLAMALAR KALDIRILACAK MI?

Restoran işletmecilerine ilişkin kısıtlamalarla ilgili konuyu kabine toplantımızda yeniden ele alacağız. Her ne kadar sıkı tutacağız dense de maalesef sıkı tutulmuyor. Başarılı süreci yeniden başa döndürmek istemiyoruz. O nedenle veriler önümüze bir gelsin. Buna göre değerlendirmemizi yapıp uygun ise adımları atarız.

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Seçimlerle ilgili takvim Haziran 2023'tür. Bu tarihten daha erken seçim falan söz konusu değildir. Bu erken seçim yaygaraları demokrasi düşüncesi oturmamış olanların hayalleridir.Cumhur ittifakı olarak kesinleşmiş bir tarih vardır ve bu da Haziran 2023'tür.

SİNCAR'A OPERASYON VAR MI?

Ortak operasyon vs. bunlarla ilgili biz her zaman olabilir diyoruz biliyorsunuz. Ama bunun için bir takvim tarih verecek değiliz. Biliyorsunuz benim hep söylediğim bir şey var "Bir gece ansızın gelebiliriz"

Yorumlar (2)
ALİ 9 ay önce
Sayın Başkanım Söz verilen 3600 ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
vatandaş 9 ay önce
3600?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49