Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu atamalarıyla ilgili kritik açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Engelli Vatandaşların ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni"nde önemli açıklamalar yapıyor.

GÜNCEL 24.12.2018, 15:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu atamalarıyla ilgili kritik açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezunu tüm engellilerimiz ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz bu atamaya dahil edilmişlerdir.

Bu yerleştirmede ilk defa devlet korumasındaki gençlerimiz öğretmenlik, mühendislik, hemşirelik gibi ünvanlara da atanıyor. Böylece toplam 5 bin 778 kardeşimiz yeni bir hayata başlamış oluyorlar.

Engelli kamu görevlisi sayısı 56 bini aştı

Bugünkü atama ile birlikte engelli kamu görevlisi sayımız 56 bini aştı. Engelli vatandaşlarımızı sadece kamuya atamakla kalmadık özel durumlarını göz önünde bulundurarak kurum içinde iller arasında kolayca yer değiştirebilmelerini de sağladık.

Kamu çalışanları içinde çocukları engelli olanlar varsa onlara çocuk yardımını yüzde 50 artırımlı olarak ödüyoruz.

'Sahipsiz kalmış her çocuğun annesi de babası da devlettir'

Devlet korumasından yararlanan çocuklarımıza en iyi bakımı ailelerinin yapacağına inanıyoruz. 143 bin evladımızın devlet korumasında büyümesini, eğitim öğretim görmesini sağlıyoruz. Bu ülkede sahipsiz kalmış her çocuğun annesi de babası da devlettir. 

Geçtiğimiz 16 yılda demokraside ve ekonomide attığımız her adımın ardında önce insan felsefesi var. Yokluk, yoksulluk içinde kıvranan ülkeler, ülkemizin geldği refah düzeyini kendilerine örnek almışlardır. "Türkiye'nin dünya 5'ten büyüktür" itirazı kendini çaresiz hisseden ülkelere özgüven aşılaşmıştır.

Kardeşliğimize sahip çıkarsak inanın dünyanın en güçlü ordularını toplayıp getirseler de bizim karşımızda duramaz. Türkiye bölgesinde ve dünyada hep hakkın, adaletin peşinden giderek başarıya ulaşıyor. Suriye'deki Arapların güvenliğini ve huzurunu, Kürtlerin sorununu kendi meselemiz olarak görüyoruz.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49