Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlave destek açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, "Önümüzdeki dönemde salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere ve diğer hususlara bakarak milletimiz için ilave destek adımları atabiliriz" dedi.

GÜNCEL 08.07.2021, 13:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İlave destek açıklaması

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Yarın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizde ettiğimiz yeminle başladığımız yeni yönetim şeklinde 3. yılı geride bırakıyoruz. Doğrudan milletin oyu ile doğrudan Cumhurbaşkanı seçilişimizin 7. yılını tamamlayacağız.

AK Parti'yi kurarken milletin partisidir dedik. Girdiğimiz her seçimde sadece milletimize güvendik.

Milletimiz yeri geldiğinde bize de canı pahasına sahip çıkmıştır. Girdiğimiz her seçimde sadece ve sadece milletimize güvendik. Milletimizden destek bekledik. Son 8 yıldır yapılan saldırılara karşı dimdik durmayı başardık.

Hatırlarsanız, fitili ilk Gezi olayları ile ateşlediler. Batılı medya kuruluşlarının gece gündüz yayın yaptığı ayak üstü bin yalanın söylendiği olayları gördünüz değil mi. Güya ağaç diyerek yola çıktılar. Biz, buradaki oyunu gördük ve kararlı bir duruş sergileyerek bu tuzağı bozduk. Ardından FETÖ'nün emniyet ve yargı üzerinden 17-25 Aralık kumpasını devreye soktular.

"15 Temmuz darbe girişimi karşılaştığımız en büyük ihanettir"

Milletimizle omuz omuza vererek fedakar mücadelemizle teröristleri açtıkları çukurlara gömdük. 15 Temmuz darbe girişimi karşılaştığımız en büyük ihanettir. 15 Temmuz'da şehit olan güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza, dostlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Ülkemize diz çöktürme, karanlık senaryoları hayata geçirme faaliyetleri kutlu mücadelelere rağmen sona ermemiştir. Terör örgütlerini kullanarak kan dökmek sureti ile Türkiye'yi rayından çıkarmayı başaramayanlar daha sinsi hedeflere yöneldi. Yeni hedef ekonomimizdi. Döviz kurunu harekete geçirerek faizleri ve enflasyonu yükselterek ülkemizi ekonomik krizlerin altında ezdirmek için defalarca atağa kalktılar. Yurt dışındaki altınlarımızı ülkemize getirmek suretiyle bu saldırılara karşı hazırlığımızı önceden yapmıştık.

Elbette sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Fakat hedeflenen sonuçlar ile bu sonuçlar arasında dağlar kadar fark vardır. Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomimize yönelik saldıralarda amaç da odur. 15 Temmuz darbe girişiminin gerisindeki sinsi gaye ile ekonomimizi krize sokma planlarındaki hedef aynıdır.

Gelişmiş ülkeler bile salgın döneminde bocalarken biz uygularken doğru, kararlı, hızlı, etkin sağlık, gıda ve kamu güvenliği sistemimiz ile herkesten ayrıştık.

"İlave destek adımları atabiliriz"

Ekonomide yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve teşvik politikalarıyla herkesten daha ileri bir seviyeye ulaştık. Önümüzdeki dönemde salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere ve diğer hususlara bakarak milletimiz için ilave destek adımları atabiliriz.

Türkiye, bölgesel ve küresel liderlik konumuyla son bir asırdaki en güçlü yürüyüşünü gerçekleştirecektir.

Muhalefetin giderek arsızlaşan, buram buram kin ve nefret kokan üslubu seçimlerle ilgili telaşlarını ele veriyor. Muhalefet freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor.

Yorumlar (8)
Emekli Memur 2 hafta önce
Sayın Başkanım SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGEYİ LÜTFEN UYGULAYINIZ.SÖZ VERDİĞİNİZ 3 YILI GEÇTİ.
Ahad 2 hafta önce
Halkı bitirdiler,herşeye zam yaptılar,beceriksiz ekonomi yönetimi ile doları faizi uçurdular piyasa artık bu iktidara güvenmiyor her uçacağız dediklerinde yere çakıldılar,20 yılda ülkeyi ekmeğe muhtaç ettiler askıda ekmek ,işsizlik pahalılık,belirsizlik yolsuzluklar,mafya ülke karmakarışık artık yeni bir parti yeni bir başlangıç yeter artik
Ahad 2 hafta önce
Halkı bitirdiler,herşeye zam yaptılar,beceriksiz ekonomi yönetimi ile doları faizi uçurdular piyasa artık bu iktidara güvenmiyor her uçacağız dediklerinde yere çakıldılar,20 yılda ülkeyi ekmeğe muhtaç ettiler askıda ekmek ,işsizlik pahalılık,belirsizlik yolsuzluklar,mafya ülke karmakarışık artık yeni bir parti yeni bir başlangıç yeter artik
Hakan 2 hafta önce
Sayın BAŞKANIM SÖZ VERDİĞİNİZ 3600 EK GÖSTERGEYİ UYGULAYINIZ.EK GÖSTERGEYİ SABIRLA BEKLİYORUZ.
kürşat 2 hafta önce
Sayın BAŞKANIM 3600 EK GÖSTERGE NEREDE KALDI?LÜTFEN SÖZ VERİLELİ 3 SENEYİ GEÇTİ.
Emekli Memur 2 hafta önce
3600 EK GÖSTERGEYİ İSTİYORUZ.SÖZ VERDİNİZ.
Hakan 2 hafta önce
Sayın Başkanım Söz verilen 3600 ek gösterge verilsin lütfen.Tam 3 yıldan beri bekliyoruz.
Haluk 2 hafta önce
Bu millet zamların altında eziliyor,asla akp bizden oy alamayacak enflasyon enaz %100 iken %8 zam vermek milletle dalga geçiyorlar millette ilk secimde bedelini odettirecek,isterlerse ağzıyla kuş tütsünlar oy vermeyecegiz
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49