Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Kasım mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir

GÜNCEL 09.11.2017, 12:47 09.11.2017, 12:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Kasım mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal'i ebediyete irtihalinin 79'uncu yılında saygıyla yad ettiğini belirtti. Erdoğan mesajında, "Gazi Mustafa Kemal, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir." değerlendirmesinde bulundu.

- "Tek millet, bayrak, vatan, devlet' ilkesi etrafında birleşiyoruz"

Gazi Mustafa Kemal'i tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük

özelliğinin, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancı olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919'da başlayıp 1923'te

Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir.

Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında birleşiyoruz."

Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrar içinde, vatandaşlar arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmini koruyarak güçlenmesi, büyümesi ve demokrasinin standartlarının her geçen gün yükseltilmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmanın sürdürüleceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, vefatının 79. yılında Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanları bir kez daha rahmet ve minnetle yad etti.

Yorumlar (1)
Atam 4 yıl önce
Müslüman Türk kimliğimizi Mustafa Kemal ATATÜRK'e borçluyuz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49