Cumhurbaşkanı Danışmanı ŞEN; Z Kuşağının Yüzde 33’ü Ak Partiye Oy Veriyor

AKP’li Mustafa Şen, ‘X, Y ve Z’ kuşaklarının analizini yaptığını belirterek, “X ve Y kuşakları yüzde 38 oranında AK Parti’ye oy veriyor. Z kuşağı söz konusu olduğunda ‘AK Parti’ye oy veririm’ diyen gençlerin oranı yüzde 33” dedi.

GÜNCEL 24.05.2021, 13:25
Cumhurbaşkanı Danışmanı ŞEN; Z Kuşağının Yüzde 33’ü Ak Partiye Oy Veriyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin nisan ayında yaptığı çalışmaya tepki gösterdi. Yeni Şafak’tan Mehmet Acet’e konuşan Şen, “Bunları bir planın parçası olarak görüyorum. Seçime şu kadar vakit kalmışken halkı buna inandırmak istiyorlar. Son seçim sonuçlarını hatırlıyor musunuz? Birinci turda Tayyip Erdoğan kazanamayacak, ikinci tura kalacak diyorlardı. Peki ne oldu? Birinci turda seçim bitti. Bu en kritik veriyi bilemeyen adamın sözüne güvenilir mi? Algı operasyonu yapıyorlar” dedi.

Nisan ayında 43 ilde 5 bin kişiyle yüz yüze yapılan araştırmasını paylaşan Şen, “Bütün anketlerde Tayyip Erdoğan, yüzde 50’nin üzerinde oy alıyor ve bütün rakipleri yüzde 50’nin altında kalıyor” ifadesini kullandı. Şen’in verdiği bilgiye göre, nisan ayında yapılan son araştırmaya göre Ak Parti’nin oy oranı yüzde 40.

“Z KUŞAĞINDAN ‘AK PARTİ OY VERİRİM’ DİYENLERİN ORANI YÜZDE 33”

Şen, son araştırmalarından birini gençlerin eğilimini ölçmek amacıyla yaptığını söyledi. “X, Y, Z kuşaklarının analizi yaptım. X ve Y kuşakları, yüzde 38 oranında AK Parti’ye oy veriyor” diyen Şen, şöyle devam etti:

“Yani partinin toplam oylarının iki puan altında, CHP’nin oylarının 15 puan üstünde. Z kuşağı (en genç seçmen grubu) söz konusu olduğunda ‘AK Parti’ye oy veririm’ diyen gençlerin oranı yüzde 33. Bu da CHP seçmeninin ortalamasının 10 puan üstünde.”

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49