Cumhur İttifakı için flaş iddia: İyi Parti de katılacak

İsminin HDP ile yan yana anılmasından dolayı rahatsızlık duyan İYİ Parti'nin orta vadede Millet İttifakı'ndan ayrılması ve Cumhur İttifakı'na katılacağı konuşuluyor.

GÜNCEL 11.09.2019, 08:30
Cumhur İttifakı için flaş iddia: İyi Parti de katılacak

Türkiye Gazetesi yazarlarından Hadi Özışık MHP lideri Devlet Bahçeli ile yapmış olduğu röportajdan bazı alıntıları Gazetesinde paylaştı.

Hadi Özışık'ın röportajından ilgili bölümler:

Gördüğüm ve anladığım şu ki...

Bedeli ne olursa olsun, Erdoğan'ı yalnızlığa terk etmek gibi bir düşüncesi yok MHP liderinin. "Geçmişte AK Parti hakkında ne demişsem arkasındayım ama Erdoğan'ın yalnızlığını ayrı bir yere koyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'nın düşmesi, milletin devletin düşmesi anlamına geldiği için yanındayım" diyor.

Cumhurbaşkanının elini güçlü kılmak için hiçbir makam talebinde bulunmadıklarını söylüyor. "Bırakın üst makamları, bir üniversiteye hoca atanması, bir yere müdür atanması konusunda dahi Cumhurbaşkanı'na en ufak bir talebimiz olmadı ve olmayacak" diyor.

Erdoğan'a destek verme kararını da 17/25 Aralık sonrası yaşadığı bir olaydan sonra almış.

17/25 Aralık sonrası ziyarete gelen saygın bir akademisyen, sohbetin bir yerinde konuyu FETÖ'ye getirmiş ve "Yakında Türkçe Olimpiyatları düzenleyeceğiz. Sizi de aramızda görmek isteriz" diye teklifte bulunmuş.

Sayın Bahçeli, "MHP içinden birileri ile yan yana gelir misiniz orasını bilemem. Ama Ülkücü Hareket ile bir gün karşı karşıya gelmeniz mukadderdir" cevabı vermiş. Karşısında renkten renge giren akademisyen, "Bu mesajınızı ilgili yerlere iletebilir miyim?" diye sormuş. "Elbette bu mesajı Fetullah Gülen'e de aynen iletebilirsiniz?" diye cevap vermiş.

Bir hafta sonra...

FETÖ'nün yayın organları Bahçeli'ye yoğun saldırı başlatmış. "MHP'nin başında bir ateist var. Cuma namazına gitmez, ne olduğu belirsiz biri" diye yayınlar başlamış. Bu manşetlerle birlikte Meral Akşener de harekete geçmiş ve MHP delegelerinden kurultay için imza toplamaya başlamış.

Sayın Bahçeli bu iki kampanyanın eş zamanlı olarak başlamasını manidar bulduğunu söylüyor.

Lafın nereye gittiğini sanırım az çok anlamışsınızdır.

İlginç olan şu ki...

Sayın Bahçeli kapalı kapılar arkasında yaptığı dost sohbetlerinde bile İyi Parti'ye geçenler hakkında kem söz söylemiyor. Yapmış olduğu "MHP'ye geri dönün" çağrısının tabanda çok büyük karşılık bulduğunu söylüyor. İYİ Parti'nin isminin HDP ile yan yana anılmasından rahatsızlık duyanların zaman içinde MHP'ye döneceğini belirtiyor.

Dedim ya...

Sohbet anında anlatılan bazı özel hususları burada paylaşmam şık olmaz. Bir gün izin alırsam belki yazarım. Gördüğüm şu ki Sayın Bahçeli tam bir devlet adamı. Her zaman olduğu gibi "tuzak kuran değil, oyun bozan kişi" olmaya devam ediyor.

Yakında bir kez daha tuzak kuranların oyununu bozmaya başlayacak gibi bir his uyandı bende.

Bunu niye söylüyorum.

Günlerdir konuştuğum bazı siyasi parti temsilcilerinin anlattıklarından sonra çıkardığım bir sonuç var.

O sonuç da şudur:

AK Parti'den kopanlar parti kurduktan sonra Ankara'da hiç kimsenin aklına hayaline gelmeyen gelişmeler yaşanabilir. "Bu partiler kurulduktan sonra yanımıza gelecekler ve ittifakımıza dahil olacaklar" diye düşünen muhalefet partileri fazla heyecan yapmazsa iyi olur diye düşünüyorum.

Hatta...

İsminin HDP ile yan yana anılmasından dolayı rahatsızlık duyan İYİ Parti'nin orta vadede Millet İttifakı'ndan ayrılması ve Cumhur İttifakı'na dahil olması da kimseyi şaşırtmasın!..

Sayın Cumhurbaşkanı ile Sayın Meral Akşener'in 30 Ağustos resepsiyonunda bir araya gelmeleri ve samimi bir sohbet sergilemeleri nedeniyle söylemiyorum bunu. Öğrendiğim ve doğruya yakın olduğunu tahmin ettiğim bazı duyumlar var.

Şimdilik bu kadarını söylüyorum!

TÜRKİYE GAZETESİ

Yorumlar (10)
Doğrular 2 yıl önce
Olması gereken budur.Kisiler veya hükümet ler değişir devletin bekası, devamlılığı ve milletin selameti, vatanın bütünlüğü esastır.Ayrilikta fayda yoktur.Geç bile kalındı.İnsAllah olur.
Memur 2 yıl önce
MHP Genel Merkez yöneticileri ve İl-İlçe ilçe teşkilatları hiçbir beklenti içinde değiller diye Milliyetçileri ikinci hatta üçüncü sınıf görmek doğrumu? Ülkücülerin feto artıkları kadar kıymeti yokmu? Yıllarca paralel tetikçisi müdürlerin baskısı altında görev yapan milliyetçiler ömrünün sonuna kadar feto döneği müdürlerin emrinde çalışmak zorundamı? Bu Ülkücülerin sesidir. Lütfen yayınlayın. Teşekkürler Kamudan Haber
BAYRAKTAR 2 yıl önce
YAZILAN SENARYO OYNANACAK BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN
Bozkurt 2 yıl önce
Bu dava değil ranta ve güce tapma olur.
Eğer ilkeli siyaset yspacsksa cumhurada chp ye de mesafe koymalı.Yoksa üç tane oy alamaz.Yüzde bir kalırsa oda bahçeliye gider.
adana 2 yıl önce
tamam da aynı dönemde Türkçe olimpiyatları yapacağını söyleyen eski adana büyükşehir belediyesi başkanı hüseyin sözlü idi.Şimdi baş danışman yaptı.Başka söz yok
ASUMAN YAŞAR 2 yıl önce
Bu kadar yalanı yazarken utanmadız belli çelişkili olan yazınıza kendiniz inanmadan yazmış ve nasıl bağlama yapacağınızı şaşırmışsınız yazık size
HASAN BAL 2 yıl önce
İYİ PARTİNİN ADINI HDP İLE ANANLAR OSMAN ÖCALAN VE APO İLE MHP Yİ YAN YANA ANSINLAR. ÇÜNKÜ SEÇİM ÖNCESİ ONLARDAN AKP İÇİN MEDET UMACAK KADAR KÜÇÜLDÜLER
Sergei 2 yıl önce
Dabi dabi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49