CHP Milletvekili Yıldırım Kaya Bakan Ziya Selçuk'a Sordu: Korona Olan Öğretmen ve Öğrenci Sayı Nedir?

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesi ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yüz yüze eğitim-öğretimAnchor ve yüz yüze sınav sonucunda Covid-19’a yakalanan öğretmen ve öğrenci sayısını sordu.

GÜNCEL 09.11.2020, 18:31
CHP Milletvekili Yıldırım Kaya Bakan Ziya Selçuk'a Sordu: Korona Olan Öğretmen ve Öğrenci Sayı Nedir?

Kaya, TBMM’ye verdiği soru önergesinde “Covid-19 pandemisi koşullarında okullar 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren kademeli ve seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitim-öğretime başlatılmıştır. Bakanlığınızın açıkladığı yönetmeliğe göre de yüz yüze ve uzaktan eğitim gören tüm öğrenciler, okullarında yüz yüze sınavlara tabii tutulmaktadır.” diyen Kaya, “Okulların yüz yüze eğitim-öğretime başlaması, son olarak da tüm öğrencilerin okullarında yüz yüze sınavlara girmesi çok sayıda öğretmen ve öğrencinin Covid-19’a yakalanmasına neden olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Covid-19’a yakalanan öğretmen ve öğrenci sayısı konusunda sağlıklı bir veriye ulaşamadıklarını söyleyen Kaya, eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığını ifade etti.

Kaya, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, “31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitim-öğretimin başlamasından sonra kaç öğretmen ve öğrenci Covid-19’a yakalanmıştır? Yüz yüze sınavların başlamasından sonra kaç öğretmen ve öğrenci Covid-19’a yakalanmıştır?” sorularını sordu.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın TBMM’ye verdiği soru önergesi:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 Aşağıdaki sorularımın Anayasa’nın 98, TBMM İçtüzüğü’nün 96 ve 99’uncu maddelerine uygun olarak, T.C Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 09.11.2020

                 Yıldırım KAYA

            Ankara Milletvekili

Covid-19 pandemisi koşullarında okullar 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren kademeli ve seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitim-öğretime başlatılmıştır. Bakanlığınızın açıkladığı yönetmeliğe göre de yüz yüze ve uzaktan eğitim gören tüm öğrenciler, okullarında yüz yüze sınavlara tabii tutulmaktadır.

Okulların yüz yüze eğitim-öğretime başlaması, son olarak da tüm öğrencilerin okullarında yüz yüze sınavlara girmesi çok sayıda öğretmen ve öğrencinin Covid-19’a yakalanmasına neden olmuştur.

Bu bilgiler kapsamında;

31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yüz yüze eğitim-öğretimin başlamasından sonra kaç öğretmen ve öğrenci Covid-19’a yakalanmıştır. (İllere göre ayrı ayrı)

Yüz yüze sınavların başlamasından sonra kaç öğretmen ve öğrenci Covid-19’a yakalanmıştır? (İllere göre ayrı ayrı)

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs aşısı yaptırır mısınız ?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49