CHP'li Öztrak'tan Devlet memurlarına eleştiri: AK Parti teşkilatı mensupları gibi çalışıyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Milletin ödediği vergilerle maaşını alan devlet memurları, AK Parti teşkilatı mensupları gibi çalışmaya başladı. Bu ucube vesayet rejimiyle devletin sınırları nerede bitiyor, partinin sınırları nerede başlıyor, birbirine karıştı" diye konuştu.

GÜNCEL 29.01.2021, 15:13
CHP'li Öztrak'tan Devlet memurlarına eleştiri: AK Parti teşkilatı mensupları gibi çalışıyorlar

Öztrak Samsun CHP İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Öztrak konuşmasından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni eleştirerek kamuoyunun gündeminde yer alan "militan"  tartışmasına da değindi.

Öztrak şunları kaydetti:

Ucube tek adam vesayet rejimi elinde devlet krizi yaşıyoruz. Devlette liyakat bitti. Saraya sadakat başladı. Milletin ödediği vergilerle maaşını alan devlet memurları, AK Parti teşkilatı mensupları gibi çalışmaya başladı. Bu ucube vesayet rejimiyle devletin sınırları nerede bitiyor, partinin sınırları nerede başlıyor, birbirine karıştı. En son AK Parti Genel Başkanı, partisinin grup toplantısında çıktı, devleti parti devleti haline getiren, ülkeyi koyu bir vesayet altına alan bu ucube rejimin parti militanı haline getirdiği memurlara 'militan' dediği için Genel Başkanımız hakkında dava açma talimatı verdi. Nereden? AK Parti Grubu kürsüsünden, AK Parti Genel Başkanı olarak. Hangi sıfatla? Cumhurbaşkanı sıfatıyla.

"Samsun'dan uyarıyorum"

Eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek'e İçişleri Bakanlığının suç duyurusu dilekçesini basın mensuplarına gösteren Öztrak, "Atama İçişleri Bakanı'nın talimatıyla bu dilekçenin matbu hale getirilip AK Parti Genel Başkanı'nın meclis grubu kürsüsünden verdiği talimatın yerine getirilmesi için devletin vali ve kaymakamlarına gönderildiğini duyuyoruz. Bu talimatın anlamı açık; kim devlet memuru, kim kendilerinin kapı kulu görmek istiyorlar. Dava açarsan bendensin, dava açmazsan soruşturma yersin. Samsun'dan uyarıyorum. Devlet kadrolarını parti militanı haline getirmek bu millete, bu güzelim ülkeye yapılacak en büyük ihanettir. Kanun ve kuralın olduğu yerde keyfi kararlar alınmaz. Tek bir kişinin iki dudağına bakılmaz" diye konuştu.

Yorumlar (2)
Faik 5 ay önce
Sen kime çalışıyorsun acaba?
Aslan Burcu 5 ay önce
Sayın Vekilim Devlet memurları halkın vergisi ile maaşlarını almaktadır. Bu sözlerinize karşılık Siz maaşınızı nereden alıyorsunuz?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49