CHP'de istifa depremi.

Kayseri İl Yönetiminde bulunan 6 kişi düzenledikleri basın toplantısı ile il yönetimindeki görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

GÜNCEL 08.01.2019, 17:56
CHP'de istifa depremi.

31 Mart 2019'daki yerel seçimler öncesi CHP'de "yaprak dökümü" devam ediyor. CHP Kayseri İl Yönetim Kurulunun 6 üyesi, parti yönetiminin 'tek iradeye dayalı yönetim anlayışına' doğru kaydığını gerekçe göstererek partideki görevlerinden istifa etti.

"YÖNETİM GÖREVİNE TALİBİZ"

CHP Yönetim Kurulu üyeleri Zeki Gümüş, Ali Domaniç, Recep Akın, Filiz Özkan, Nuran Çetin ve Filiz Ergün, görevlerinden istifa ettiklerine dair dilekçeyi İl Başkanlığına sundu.

Üyeler adına açıklama yapan Zeki Gümüş, her türlü ayrımcılığı reddedip, insana öncelik vermek için eşitlik, adalet ve şeffaflık ilkeleri ışığında iltimasın, listeciliğin ve yandaş siyasetinin hakim olmayacağı bir yönetim anlayışı nedeniyle yönetim görevine talip olduklarını aktardı.

"TEK İRADEYE DAYALI YÖNETİM ANLAYIŞI"

Bu ilkelere aykırı birçok davranışa maruz kaldıklarını öne süren Gümüş, şunları kaydetti:

"Bu davranışların düzeltilmesi için her zeminde mücadelemizi sürdürmemize rağmen dikkate alınmadığımız gibi bu davranışlar her geçen gün biraz daha ağırlığını hissettirerek devam etmiş, Yönetim Kurulu irademiz yok sayılmıştır. Parti içi ayrıştırma ve parti tüzük ihlallerinden dolayı tüm uyarılarımıza rağmen bu ihlallere son verilmemiş, örgütün tüm organları adeta tek adam iradesine teslim edilmek istenmiştir. Demokratik ve katılımcı örgüt yapısından uzaklaşıp, tek iradeye dayalı yönetim anlayışına kaymış olmayı ne örgüt geleneğine ne de değerlerimize uygun bulmuyoruz."

"HER PLATFORMDA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Geldikleri ve getirildikleri noktanın partinin örgüt etiğine ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatinde olduklarını savunan Gümüş, "İlkelerine ve görüşlerine hayatımız boyunca bağlı kalacağımız Ulu Önderimizin kurduğu partimizdeki Kayseri İl Yönetim Kurulu üyeliğimizden erdemli ve görevlerimizi en mükemmel şekilde yapmış olmanın vicdanı ile huzur içinde istifa ediyoruz. Koltuk sevdamızın olmadığını, kişisel ikbal peşinde koşmadığımızı ve partimizin neferleri olarak her platformda mücadelemizi sürdüreceğimizi beyan ederiz." ifadelerini kullandı.

KAHRAMANMARAŞ'TA 160 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 160 kişi daha partiden istifa etmişti. 

Ayrıca, CHP Genel Merkezi tarafından belirlenen Pazarcık Belediye başkan adayına itiraz eden 44 kişi, 8 Aralık 2018'de partilerinden istifa dilekçelerini CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şevran'a vermişti.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49